Gerdab.IR | گرداب

اردوغان: ترکیه در معرض بیشترین اخبار جعلی است

اردوغان: ترکیه در معرض بیشترین اخبار جعلی است
تاریخ انتشار : ۱۲ آذر ۱۴۰۱

رئیس جمهوری ترکیه گفت که تحولات بزرگی در ابزار‌های ارتباطی و منابع خبری با دیجیتالی شدن در حال رخ دادن است.

به گزارش گرداب به نقل از خبرگزاری آناتولی، اردوغان گفت: ترکیه یکی از کشور‌هایی است که بیشتر در معرض اخبار جعلی قرار دارد، چون اطلاعات نادرست به عنوان یک چالش در طول فرآیند دیجیتالی سازی گسترش می‌یابد.

 رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه در پیامی ویدئویی در نشست "استراتکام ۲۰۲۲" گفت: ترکیه به دلیل موقعیت استراتژیک، سیاست‌های اصیل و مواضع اصولی خود در قبال مسائل منطقه‌ای و جهانی، یکی از کشور‌هایی است که بیشتر در معرض اخبار جعلی در جهان قرار دارد.

این نشست دو روزه در استانبول از امروز آغاز شده و شرکت کنندگان در آن به بررسی مسائل مهم جهانی در حوزه ارتباطات استراتژیک می‌پردازند.

اعضای این پلتفورم با موضوع "ارتباطات استراتژیک در عصر عدم قطعیت" گرد هم می‌آیند و با ۵۲ سخنران از بیش از ۲۴ کشور جهان و بیش از ۳۰۰۰ مخاطب برجسته برگزار می‌شود.

اردوغان گفت که تحولات بزرگی در ابزار‌های ارتباطی و منابع خبری با دیجیتالی شدن در حال رخ دادن است و افزود که آلودگی اطلاعات و اطلاعات نادرست به عنوان دو چالش مشهود دوره کنونی در حال گسترش است.

رئیس جمهوری ترکیه همچنین تاکید کرد که "کانال‌های دیجیتالی بیشتر به عنوان عنصر عملیات روانی در تنش‌ها و رقابت‌های بین کشور‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. نفاق در مبارزه عادلانه ما با سازمان‌های تروریستی به ویژه داعش، سازمان فتو و پ. ک. ک بار‌ها این حقیقت کوبنده را آشکار کرده است. "

وی افزود: نهایت، زبان برخی از سازمان‌های رسانه‌ای بین‌المللی که ما پس از حمله تروریستی خیابان استقلال شاهدش هستیم به نفع عاملان این جنایت است.

اردوغان همچنین گفته که درک جدیدی از ارتباطات حقیقت-محور مورد نیاز است.