Gerdab.IR | گرداب

دهقانی فیروزآبادی:

ضرورت تسلط کارگزاران فناوری به مهارت‌های ارتباطی با صنعت و بازار

ضرورت تسلط کارگزاران فناوری به مهارت‌های ارتباطی با صنعت و بازار
تاریخ انتشار : ۲۴ دی ۱۴۰۱

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری به ضرورت تسلط کارگزاران فناوری به مهارت‌های ارتباطی با صنعت و بازار تاکید کرد.

به گزارش گرداب، روح الله دهقانی فیروزآبادی امروز در نشست مدیران و کارگزاران فن بازار‌های کشور که در محل خانه نوآوری و فناوری ایران در نمایشگاه بین المللی برگزار شد، اظهار داشت: معتقدم کارگزاران علم و فناوری در سطح بالاتری از نظر مهارت نسبت به شرکت‌های دانش بنیان قرار دارند.

وی با تأکید بر اینکه کارگزاران باید چندین مهارت را داشته باشند، گفت: در اصل آن‌ها باید علاوه بر زبان فناوری، زبان صنعتگر و تجارت را بدانند تا بتوانند معامله‌ای را بین دانش بنیان‌ها و بازار ایجاد کنند.

دهقانی فیروزآبادی با تاکید بر اینکه کارگزاران باید با دانش بنیان‌ها زیست کرده باشند، ادامه داد: کارگزاری علم و فناوری یک کار دانش بنیان است و نیاز به مهارت سختی دارد و به این راحتی قابل انجام نخواهد بود. در غیر این صورت نمی‌توانست به حوزه علم و فناوری ورود پیدا کند.

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری تأکید کرد: کارگزاران همانند رشته‌های بین رشته‌ای از اهمیت بالایی برخوردارند، زیرا گره در تمام شبکه‌ها را می‌توانند با ارتباط درست وصل کنند.

به گفته وی دنیا، دنیای ارتباطات و شبکه سازی است. از این رو کارگزاران می‌توانند توجه ویژه‌ای به شبکه‌های ارتباطی داشته باشند و آن‌ها را رونق دهند.

دهقانی فیروزآبادی خاطرنشان کرد: باید به صورت آگاهانه ارتباطی بین مصرف کننده و بازار در حوزه دانش بنیان‌ها صورت بگیرد و انتظار داریم این اتفاقات به واسطه کارگزاری‌ها باشد.

وی گفت: عموماً و بعضاً شرکت‌های دانش بنیان ساز و کار تجاری سازی و فروش ندارند و بیشتر تولید کننده فناوری هستند. حضور کارگزاران می‌تواند در این زمینه‌ها کمک کننده به شرکت‌های دانش بنیان باشد. در واقع کارگزاران نقش میانجی گری بین دانش بنیان‌ها و بازار را دارند.

معاون علمی و فناوری و اقتصاد دانش بنیان ریاست جمهوری با بیان اینکه در کارگزاری چهار ستون اصلی وجود دارد تا یک کسب و کار راه اندازی شود، گفت: ستون‌های کارگزاری شامل مشتری، تولید کننده، دیتا و قانون می‌شود.

وی ادامه داد: اکوسیستم قدرت و انرژی با کابل کشی و ایجاد نیروگاه‌ها و کارخانه مصرفی رخ نمی‌دهد بلکه همه اجزای این شبکه باید کامل شود و در این میان شبکه ارتباطات مهم است، چون با تقویت آن‌ها شرکت‌های دانش بنیان تقویت خواهد شد.

دهقانی فیروزآبادی بیان کرد: کارگزاران بستر جاری شدن حکمرانی هستند و لازم است این شغل جدید در حوزه علم و فناوری توسعه یابد. ما به دنبال این هستیم که تمام مجوز‌ها از یک خروجی مشخص باشند و معاونت، صندوق نوآوری و پارک‌های علم و فناوری به صورت متمرکز فعالیت کنند.