Gerdab.IR | گرداب

فراهم‌شدن دسترسی به سایت‌های تحریمی با ۴۰۳.online

فراهم‌شدن دسترسی به سایت‌های تحریمی با ۴۰۳.online
تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۴۰۱

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اعلام کرد که با هدف رفع نیاز برنامه نویسان و محققان به سایت ها و سرویس هایی که مردم ایران را تحریم کرده اند و آی‌پی های ایران را پوشش نمی دهند، سرویسی راه اندازی شده است تا ۲۰۰ سرویس پرکاربرد را در دسترس کاربران قرار دهد.

به گزارش گرداب، عیسی زارع پور روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره بهبود استفاده از اینترنت در فضای فیلتر شده توسط کشورهای خارجی افزود: پیش از این وعده داده بودیم تا مشکل برنامه نویسان و افرادی که دسترسی به سایت‌های تحریم شده را ندارند و این سایت‌ها توسط غرب فیلتر شده، رفع شود که این وعده محقق شده است.

وی با بیان اینکه بیش از هزار سایت و سرویس اطلاع رسانی برای مردم کشور تحریم شده است، اظهار داشت: بسیاری از این ابزارها و سرویس‌ها مورد نیاز مشترکان است و در شرایط فعلی، دسترسی به آنها توسط آی پی هایی با ابزارهای فیلتر شکن انجام می‌شود که سرعت استفاده را کند می کند. اما از امروز با کمک بخش خصوصی و نخبگان، سرویسی راه اندازی شده است که امکان دسترسی به تمام سایت‌های تحریمی را فراهم خواهد کرد.

زارع پور ادامه داد:‌ این امکانات در سایتی به آدرس 403.online در دسترس قرار گرفته است و برای دوستان حرفه‌ای، ۲۰۰ سرویس پرکاربرد امکان دسترسی فراهم شده است.

منبع: ایرنا