Gerdab.IR | گرداب

حمله سایبری به شهر اوکلند آمریکا

حمله سایبری به شهر اوکلند آمریکا
تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۴۰۱

در پی حمله سایبری به شهر اوکلند، ساکنان این شهر با مشکلات بسیاری مواجه شدند.

به گزارش گرداب، هفته گذشته یک حمله سایبری به دفاتر دولتی اوکلند رخ داد و امکان ارائه گزارش به پلیس و پرداخت مالیات را از شهروندان گرفت.

بر اساس بیانیه‌ای که روز جمعه در وب‌سایت شهرداری این شهر منتشر شده است، این شهر بخش‌هایی از شبکه خود را خاموش کرده بود، درحالی‌که بخش فناوری اطلاعات این شهر برای بررسی گسترده و شدت حمله دیجیتالی که عصر چهارشنبه آغاز شد، کار می‌کرده است.

مقامات این شهر می‌گویند که یک باج افزار مقصر این نفوذ دیجیتالی بوده است. این نرم‌افزار اغلب برای اخاذی از دولت‌ها و سایر اهداف با تهدید به انتشار داده‌های محرمانه یا مسدود کردن دسترسی به فایل‌ها استفاده می‌شود و این نوع حملات در سال‌های اخیر افزایش یافته است.

بر اساس بیانیه شهرداری، این حمله بر عملکردهای اصلی ازجمله شماره تماس اضطراری 911، داده‌های مالی و منابع آتش‌نشانی و اضطراری تأثیری نداشته است.

اما این حمله مانع از ارائه گزارش‌های پلیس توسط برخی از ساکنان شده و اداره پلیس اوکلند از طریق ایمیل اعلام کرده است که به دلیل رخنه به پرونده‌های خاص دسترسی ندارد. پل چمبرز، مدیر ارتباطات راهبردی دپارتمان، هنگامی که دوشنبه تلفنی با او تماس گرفته شد، از اظهار نظر خودداری کرده و همه سؤالات را به شهرداری ارجاع داد.

دفتر شهردار شنگ تائو از اظهار نظر در مورد علت ماجرا خودداری کرده و سؤالات را به مدیر شهرداری ارجاع داد که او نیز پاسخ‌گو نبود.

کوین جنکینز، عضو شورای منطقه 6، بعدازظهر دوشنبه در تماس تلفنی گفته است که پس‌ازاین حمله، بعضی از مردم قادر به پرداخت مالیات یا استفاده از خدمات شهری نبوده‌اند.

در بیانیه شهرداری همچنین آمده است که کارمندان فناوری اطلاعات برخی از سیستم‌های شهری را درحالی‌که تلاش می‌کردند خدمات را بازیابی کنند، به حالت آفلاین منتقل کرده‌اند. در این میان، مردم باید منتظر تأخیر در انجام امور مربوطه باشند.