Gerdab.IR | گرداب

جنجال‌سازی جدید غربی‌ها علیه ایران

تاریخ انتشار : ۰۵ دی ۱۳۸۹

دیلی تلگراف نوشت‌: ایران اغلب بر روی دانشمندان هسته‌ای کره شمالی متمرکز است، اما با این حال این کشور افراد دیگری را نیز از کشورهای دیگر به ویژه کشورهای آفریقایی استخدام می‌کند.

یک روزنامه غربی در یک پرونده سازی جدید علیه جمهوری اسلامی و با هدف زیر سوال بردن پیشرفت دانشمندان جوان ایران مدعی شد که تهران با استخدام دانشمندان هسته‌ای از سایر کشورها برنامه هسته‌ای خود را پیش می‌برد.

به گزارش گرداب به نقل از مهر، دیلی تلگراف که ید طولایی در انتشار مطالب غیر واقعی علیه ایران دارد این بار ادعا کرد: ایران در سراسر جهان دست به استخدام دانشمندان هسته‌ای زده تا با انتقال آنها به جمهوری اسلامی برنامه هسته‌ای خود را توسعه بدهد.

این روزنامه در ادامه با بهره برداری خاص از ادعای خود نوشت که این دانشمندان اغلب برای پیشبرد برنامه نظامی هسته‌ای ایران استخدام می‌شوند.

دیلی تلگراف این ادعا را به نقل از مقاماتی که نام آنها را ذکر نکرده منتشر کرده و در ادامه می‌نویسد‌: ایران اغلب بر روی دانشمندان هسته‌ای کره شمالی متمرکز است، اما با این حال این کشور افراد دیگری را نیز از کشورهای دیگر به ویژه کشورهای آفریقایی استخدام می‌کند.

به ادعای دیلی تلگراف، ایران و کره شمالی قرارداد پرمنفعتی دارند که پیونگ یانگ در ازای دریافت پول از تهران و آزمایش تجهیزات اقدام به ارسال فناوری و دانشمند به ایران می‌کند.

در همین رابطه یک مقام غربی به دیلی تلگراف گفته است‌: «نشانه‌های وجود دارد که ایران به کره شمالی در راه اندازی سانتریفیوژهای جدید خود که بزرگتر و بهتر از نمونه قبلی است کمک کرده است.»

این مقام اروپایی در ادامه افزود‌: «مقامات ایران اعلام کرده‌اند که قصد توسعه تاسیسات هسته‌ای خود در قم (‌فردو‌) را دارند و این در حالی است که ما هنوز اطلاعات زیادی درباره این تاسیاست نداریم.»