Gerdab.IR | گرداب

استرالیا قوانین امنیت سایبری خود را تغییر می‌دهد

استرالیا قوانین امنیت سایبری خود را تغییر می‌دهد
تاریخ انتشار : ۰۸ اسفند ۱۴۰۱

دولت استرالیا تصمیم دارد قوانین امنیت سایبری خود را بازنگری و یک آژانس مخصوص برای نظارت بر سرمایه گذاری دولت در این حوزه و همچنین کمک به واکنش هماهنگ نسبت به حملات سایبری ایجاد کند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، این اقدام در حالی انجام می‌شود که از سال گذشته میلادی حملات سایبری افزایش یافتند و حداقل ۸ شرکت از جمله «مدیا بانک پرایوت» (بیمه گر درمانی) و اپتوس (متعلق به سنگاپور تله کامونیکیشنز) با چنین چالشی روبرو شدند.

آنتونی آلبانز نخست وزیر استرالیا در دیداری با رهبران و کارشناسان صنعتی گفت: قوانین، سیاست‌ها و مقررات امنیت سایبری فعلی در سطح مورد نیاز ما نیستند. این حوزه با سرعت زیادی در حال تغییر است. این تهدید به سرعت در حال تحول است و استرالیا بسیار از عقب‌تر از آن است.

در همین راستا دولت استرالیا تصمیم دارد یک هماهنگ کننده برای امنیت سایبری ایجاد کند که از سوی یک دفتر ملی در وزارت امور داخلی استرالیا (Australian Department of Home Affairs) پشتیبانی شود. وظیفه چنین نهادی این است که هنگام وقوع رویداد‌های سایبری، آژانس‌های دولتی با یکدیگر همکاری می‌کنند.

همچنین هماهنگ کننده بر استراتژی‌های سرمایه گذاری دولت در حوزه امنیت سایبری نظارت و هنگام حملات سایبری برای واکنش این روند کمک می‌کند.

دولت استرالیا یک گزارش درباره استراتژی امنیت سایبری منتشر کرده که قرار است سال آینده اجرایی شود و درهمین راستا به دنبال بازخورد درباره شیوه ارتقای امنیت سایبری کسب وکار‌ها با همکاری دولت است.

به گفته کلارا اونیل وزیر امور داخلی، هرچند دولت و بخش خصوصی این کشور اقدامات سایبری حیاتی را عهده دار شده اند، اما قوانین فعلی به همکاری آسان و روان طی رویداد‌های سایبری کمکی نمی‌کنند.

او در یک مصاحبه رادیویی در این باره گفت: قوانین مذکور بی فایده بودند و حتی ارزش چاپ روی کاغذ نداشتند تا هنگام حملات سایبری به کار گرفته شوند. آن‌ها در حال حاضر برای مقصود ما مناسب نیستند و به اعتقاد من باید تغییر کنند.