Gerdab.IR | گرداب

ساخت یک بازی ضداسلامی در اتریش

تاریخ انتشار : ۰۶ دی ۱۳۸۹

"جرمنوفن اتریش" که طراح اصلی این بازی است بسیاری از مسئولان سیاسی و مذهبی کشور را متقاعد کرده است تا در حمایت از این بازی در برابر مخالفت‌های احتمالی بایستند.

یک بازی رایانه‌ای در کشور اتریش با سیاستی کاملا ضداسلامی و با هدف مبارزه با اسلام طراحی شد و برای استقاده عموم به خصوص کودکان روی سایت‌های اینترنتی قرار گرفت.

به گزارش گرداب به نقل از شبستان، این بازی به گونه‌ای طراحی شده است که در آن کاربر باید تمام مناره مساجد در اتریش را نشانه بگیرد، همچنین در بخش دیگر این بازی که نماز مسلمانان نشان داده می شود باید با برهم زدن صف‌های نمازگزاران مانع انجام این فریضه شود، در غیر این صورت و با از دست دادن زمان مشخص شده بازی را از دست می‌دهد و می‌بازد.
 
بنابر این گزارش، احتمال دارد دادگاه عالی اتریش این بازی را ممنوع کند چرا که به طور علنی دست به توهین علیه اسلام زده است و به یقین پیامد‌هایی را برای دولت این کشور خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، حزب افراط‌گرای "جرمنوفن اتریش" که طراح اصلی این بازی است بسیاری از مسئولان سیاسی و مذهبی کشور را متقاعد کرده است تا در حمایت از این بازی در برابر مخالفت‌های احتمالی بایستند.
 
در این راستا، این حزب میلیون‌ها یورو هزینه را برای جذب حمایت به عمل خود متحمل شده است و حتی قول دادن میلیون‌ها یوروی دیگر را به برخی مخالفان طرح داده است.

حزب لیبرال اتریش، یکی از حامیان این طرح در سال  ۲۰۰۲ از کمک‌های میلیونی صدام حسین، دیکتاتور وقت عراق بهره‌مند می‌شده است و همین کمک‌ها در بقای این حزب تاثیر بسزایی داشته است.