Gerdab.IR | گرداب

هراس رژیم صهیونیستی از تغییر موازنه قدرت سایبری به نفع ایران در منطقه

هراس رژیم صهیونیستی از تغییر موازنه قدرت سایبری به نفع ایران در منطقه
تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۴۰۲

روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی با اشاره به تحولات اخیر در عرصه مسائل سایبری از تغییر موازنه قدرت سایبری به نفع جمهوری اسلامی ایران ابراز نگرانی کرده است.

به گزارش گرداب، روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی از تغییر موازنه قدرت در عرصه سایبری به نفع جمهوری اسلامی ایران ابراز نگرانی کرده است.

روزنامه تایمزاسرائیل می‌نویسد از کار افتادن وب‌سایت بانک‌ها، شرکت‌های مخابراتی و شرکت‌های خدمات پستی اسرائیلی در روز جمعه برای کسی مایه شگفتی نبود.

این روزنامه نوشته اکنون چندین سال است که آخرین جمعه ماه رمضان- به عنوان روزی که به عنوان روز قدس نامگذاری شده- با حملات هکری و تلاش برای مختل کردن زندگی اسرائیلی‌ها همراه می‌شود.

تایمز اسرائیل نوشته این حمله توسط گروهی به نام «انانیموس سودان» به عهده گرفته شد، اما گمان می‌رود که این گروه هیچ ارتباطی با گروه هکری «انانیموس» و همچنین کشور سودان نداشته باشد.

در ادامه این مطلب آمده است: «بر عکس، کارشناسان معتقدند که گروه مذکور ارتباطات نیرومندی با روسیه دارد و با توجه به نقش برجسته ایران در هدایت فعالیت‌های ضداسرائیلی در روز قدس بسیاری رد پای ایران را هم در این حملات سایبری مشاهده می‌کنند.»

تایمز اسرائیل نوشته است: «چنانچه این موضوع تأیید شود همکاری ایران و روسیه در عرصه سایبری مرحله جدیدی در جنگ پنهان میان اسرائیل و ایران قلمداد خواهد شد. چنین تحولی اثر چشمگیری بر موازنه قدرت در منطقه به نفع جمهوری اسلامی خواهد داشت.»

طی روز‌های گذشته، گزارش‌های متعددی در خصوص حمله سایبری علیه چندین وب‌سایت بانکی، شرکت‌های برق، بیمه، پست، بهداشت، فرودگاه بن گوریون و چند مرکز دیگر در اراضی اشغالی منتشر شده است.

منابع رسانه‌ای عصر دوشنبه (۲۴ آوریل) هم از حمله سایبری گسترده به چند وب‌سایت رژیم صهیونیستی خبر دادند.

به نوشته روزنامه صهیونیستی «معاریو» در حمله روز دوشنبه۲ «گروه هکری انانیموس در صفحه خود در تلگرام اعلام کرد که دو وب‌سایت اصلی دولتی یکی متعلق به موساد و دیگری مربوط به بیمه دولتی را از کار انداخته است و تهدید کرده که این حمله، مقدمه‌ی حمله‌ای بزرگتر است».

رسانه‌های رژیم صهیونیستی، اواخر فروردین گذشته، تایید کردند که شرکت پست و سیستم‌های آبیاری در اراضی اشغالی فلسطین هدف حمله سایبری قرار گرفته و پس از هک سیستم‌های آبیاری، پیام «شما هک شده‌اید. اسرائیل ساقط باید گردد» در صفحه‌ها به نمایش درآمده است.

شرکت پست رژیم صهیونیستی نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد این شرکت به شکل مستمر طی چندین روز هدف حملات سایبری قرار گرفته و به همین دلیل سیستم‌های تجاری‌اش را با هدف ممانعت از دسترسی مهاجمان تعطیل و از دسترس خارج کرده است.

شرکت پست رژیم صهیونیستی در ادامه مدعی شد که طی روز‌های آینده فعالیت خود را از سر خواهد گرفت و در این مدت تلاش دارد تدابیر امنیتی را در بخش‌های مختلف خود اتخاذ کند.