Gerdab.IR | گرداب

تکذیب ادعای مضحک بی‌بی‌سی از سوی سپاه

تاریخ انتشار : ۱۱ دی ۱۳۸۹

به نظر می‌رسد حضور گسترده مردم در دفاع از نظام و رهبری و اضمحلال جریان فتنه مورد حمایت انگلیس و بزرگداشت سالروز حماسه نهم دی تعادل خبر رسانان مغرض و دولتی انگلیس را بر هم زده است.

مسئول روابط عمومی سپاه ضمن تکذیب ادعای رسانه دولتی استعمار پیر انگلیس در خصوص درگیری فرمانده سپاه و رئیس‌جمهور، این گونه خبرسازی‌ها را مضحک و برای تحت شعاع قرار دادن حماسه 9 دی و حوادث مربوط به ربودن و شکنجه عسگری دانست.

به گزارش گرداب، سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران در گفتگو با فارس، در خصوص انتشار خبری از سوی بی‌بی‌سی رسانه دولتی انگلیس درباره درگیری فرمانده کل سپاه با رئیس‌حمهور، ضمن تکذیب آن گفت: «این همان رسانه مدعی بی‌طرفی است که حوادث روز عاشورای88 را با ادعای سقوط تهران و حماسه عظیم و چند میلیونی نهم دی را در حد چند صد هزار نفر گزارش کرده بود.»

وی تاکید کرد: «سایت‌های انگلیسی و صهیونیستی و امریکایی تاکنون در ده‌ها و صدها خبر خود از ارتباط تنگاتنگ و حمایت‌های بی‌شائبه و متقابل سپاه پاسداران و دولت خبر می‌دادند و حتی در مقاطعی به دروغ مدعی بودند که سپاه مخالفان دولت را سرکوب می‌کند. ولی امروز برای حفظ منافع خود ادعای خنده‌دار درگیری فرمانده کل سپاه با رئیس‌جمهور را مطرح می‌کنند. کدامیک از این اخبار درست است؟! به نظر می‌رسد حضور گسترده مردم در دفاع از نظام و رهبری و اضمحلال جریان فتنه مورد حمایت انگلیس و بزرگداشت سالروز حماسه نهم دی تعادل خبر رسانان مغرض و دولتی انگلیس را بر هم زده است.»

وی درباره این دروغ پردازی بی‌بی‌سی که به نقل از ویکی لیکس منتشر شده یادآور شد: «به نظر می‌رسد کسانی که پشت پرده ویکی لیکس قرار دارند، سعی می‌کنند تا با استفاده از شهرتی که این سایت به خاطر اخبار خود به دست‌آورده، اقدام به جریان‌سازی‌هایی مطابق خواسته‌های خود کنند.»

شریف افزود: «از آنجایی که این سایت مورد توجه افکار عمومی و رسانه‌های جهان قرار گرفته و اخبار آن نیز به سرعت از طریق رسانه‌ها منتشر می‌شود، گردانندگان آن می‌خواهند آرزوهای خود را در خصوص نوع تعامل سپاه پاسداران با دولت اصولگرا، در قالب سند منتشر کنند. ولی این آرزو را هم به گور خواهند برد.»

وی ادامه داد: «روشن است که از ابتدای انتشار اسناد ویکی لیکس، یکی از حوزه‌هایی که بسیار مد نظر آنها بوده، موضوع ایران است و به همین دلیل از همان ابتدا اقدام به سندسازی در خصوص دخالت ایران در کشورهای خاورمیانه ازجمله عراق، افغانستان، لبنان و فلسطین کردند.»

شریف خاطرنشان کرد: «هر چند ممکن است برخی اسناد ویکی لیکس خصوصا اظهارات و اسنادی که آنها درباره خودشان مطالبی را منتشر می‌کنند، صحت داشته باشد، اما به نظر می‌رسد گردانندگان آن به دنبال بهره‌برداری از اخبار دروغینی هستند که در لابلای دیگر خبرها منتشر می‌شود.»