Gerdab.IR | گرداب

تراشه سازان خواستار کاهش محدودیت‌های آمریکا بر چین شدند

تراشه سازان خواستار کاهش محدودیت‌های آمریکا بر چین شدند
تاریخ انتشار : ۲۷ تير ۱۴۰۲

اتحادیه تجاری صنعت نیمه رسانای آمریکا از دولت بایدن خواست از وضع محدودیت بیشتر بر فروش تراشه به چین خودداری کند.

به گزارش گرداب، این درحالی است که قرار است مدیران ارشد اجرایی بزرگترین شرکت‌های نیمه رسانا با مقامات واشنگتن دیدار و درباره سیاست چین گفتگو کنند.

این بیانیه در حالی اعلام شده که دولت بایدن مشغول بررسی به روزرسانی مجموعه‌ای وسیع از قوانین است که در اکتبر ۲۰۲۲ میلادی وضع شد تا صنعت تراشه چین را زمینگیر کند. همچنین یک دستور اجرایی جدید برخی سرمایه گذاری‌های خارجی را محدود می‌کند.

رویترز پیش‌تر اعلام کرد مدیران ارشد اینتل و کوالکام تصمیم دارند با مقامات دولتی ملاقات و درخصوص دیدگاه هایشان درباره سیاست‌های مربوط به چین گفتگو کنند.

این اقدام در حالی انجام می‌شود که چین نیز صادرات مواد خام مانند گالیم و ژرمانیم استفاده شده در ساخت تراشه‌ها را به شدت محدود کرده است.

اتحادیه نیمه رسانای آمریکا معتقد است سخت‌تر کردن قوانین توسط مقامات آمریکا ریسک اختلال در زنجیره ذخایر را در بر دارد و به عدم قطعیت عمیقی در بازار منجر می‌شود و در نتیجه اقدامات انتقام جویانه چین را نیز در پی خواهد داشت.

اتحادیه مذکور در بیانیه خود از دولت چین خواسته از وضع محدودیت بیشتر خودداری و با دست اندرکاران و کارشناسان صنعت جهت ارزیابی تاثیر محدودیت‌های احتمالی و فعلی همکاری کند تا مشخص شود آن‌ها به طور دقیق تعریف شده اند و به کار می‌روند.

به گفته سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا قوانین مذکور برای تضمین آن ایجاد شده که فناوری‌ها برای کاهش امنیت ملی کشور استفاده نشوند.