Gerdab.IR | گرداب

مزاحمت دو ناوچه و چند بالگرد اسرائیلی برای كشتي "سلام"

تاریخ انتشار : ۱۲ دی ۱۳۸۹

ما مطئنیم که در مصر بقیه دوستان‌مان را خواهیم دید ولی اگر جز این رخ داد شما باید به همه جهانیان بگوئید که ما برای آزادی غزه اقدام کردیم.

قبل از ظهر امروز و با وجود احتمال حمله صهونیست‌ها، کشتی "سلام" حامل کمک‌های دارویی و غذایی کاروان آسیایی به همراه 8 تن از اعضای کاروان به سمت مصر حرکت کردند که آخرین اخبار حاکی از تعقيب این كشتي از سوی ناوچه اسرائيلي در آبهاي آزاد بين المللي است.

به گزارش گرداب به نقل از تابناک، طی تماس اعضای حاضر در کشتی صلح کاروان آسیایی آزادی غزه با دیگر اعضای کاروان آنها اعلام داشتند که دو ناوچه اسرائیلی در آبهای آزاد بین المللی به تعقیب کشتی پرداخته و در تماس با ناخدای کشتی از وی خواستار اعلام اسامی اعضای کاروان شده‌اند.

بنا بر این گزارش، این کشتی حامل صدها تن کمک‌های دارویی و غذایی و همچنین چهار آمبولانس است و هشت تن از اعضای کاروان از کشورهای آذربایجان، هندوستان، اندونزی، مالزی و ژاپن نیز این کشتی را همراهی می‌کنند.

همچنین پایگاه اطلاع رسانی "امت واحده" اعلام کرد که این کشتی مجوز حرکت از سیرالئون دارد، لذا با پرچم این کشور به سمت مصر حرکت کرده است و در صورت عدم بروز مشکل، پس از عبور از آبهای آزاد به بندر العریش مصر خواهد رسید.

"فیروز میتی بوروالا"، مسئول کاروان آسیایی در مراسم بدرقه این عزیزان گفت: «اینکه ابتدای سال جدید میلادی با این حرکت همزمان شده نشانه‌ای مثبت است و امید اینکه در تمام طول امسال برای فلسطین چنین اخبار خوشی را انتظار داشته باشیم به ارمغان می‌آورد.»

"آجید ساهی" یکی از هشت تن حاضر در کشتی نیز ضمن اشاره به سخنانی از مهاتما گاندی گفت: «ما مطئنیم که در مصر بقیه دوستان‌مان را خواهیم دید ولی اگر جز این رخ داد شما باید این کار را تا وصول به هدف نهایی ادامه دهید و به همه جهانیان بگوئید که ما برای آزادی غزه اقدام کردیم.»