Gerdab.IR | گرداب

همکاری پلتفرم‌های اجتماعی با انگلیس برای مقابله با قاچاق انسان

همکاری پلتفرم‌های اجتماعی با انگلیس برای مقابله با قاچاق انسان
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۴۰۲

شبکه‌های اجتماعی با آژانس ملی جرم و جنایت انگلیس (NCA) همکاری می‌کنند تا پست‌های قاچاقچیان انسان را ردیابی و پناهجویان را به گذر از کانال مانش با قایق تشویق می‌کنند.

به گزارش گرداب به نقل از پرس اسوسیشن، ریشی سوناک نخست وزیر انگلیس اعلام کرد این همکاری جدید بین نیرو‌های انتظامی و شرکت‌های بزرگ فناوری از جمله فیس بوک، تیک تاک و توئیتر با تلاش‌ها برای تشویق مهاجران به پرداخت وجه برای این سفر خطرناک مقابله می‌کند.

پست‌هایی درباره تخفیف‌های گروهی، فضا‌های رایگان برای کودکان و ارائه اسناد جعلی از جمله محتوایی هستند که نخست وزیر انگلیس می‌خواهد برای تحقق وعده خود مبنی بر «توقف قایق ها» حذف شوند.

در عین حال حزب کارگر انگلیس اعلام کرد این اقدام بسیار کوچک و دیرهنگام است.

طی این همکاری داوطلبانه سعی می‌شود با استفاده از شیوه‌ای که برای مقابله با ترویج پست‌های افراط گرایانه و اختلالات روانی در غذا خوردن مانند آنورکسیا (بی اشتهایی عصبی) استفاده می‌شد، چنین محتوایی از افراد دور شود.

یک مرکز قابلیت‌های آنلاین با بودجه ۱۱ میلیون پوندی نیز تاسیس می‌شود تا افسران در مرکز NCA بتوانند با وزارت کشور همکاری و پست‌های ترویج قاچاق انسان را گزارش کنند.

در این میان متا، مالک فیس بوک و اینستاگرام همراه تیک تاک و ایکس (توئیتر) با این طرح موافقت کرده اند.

سوناک در این باره گفت: برای متوقف کردن قایق‌های مهاجران غیرقانونی باید مدل کسب و کاری فاسد قاچاقچیان را هدف گرفت. این بدان معنا است که تلاش‌های آن‌ها باید برای جذب مردم به گذر غیرقانونی و دستیابی به سود با به خطر انداختن جان آن‌ها سرکوب شود. تعهد جدید شرکت‌های فناوری سبب می‌شود تا تلاش هایمان برای مقابله با چنین مجرمانی دو برابر شود.