Gerdab.IR | گرداب

جریمه سنگین موسسات بزرگ مالی به خاطر استفاده از سیگنال و واتساپ

جریمه سنگین موسسات بزرگ مالی به خاطر استفاده از سیگنال و واتساپ
تاریخ انتشار : ۲۳ مرداد ۱۴۰۲

رگولاتور آمریکا، شرکت‌های وال‌استریت را به خاطر عدم ذخیره سابقه گفتگو‌ها ۵۴۹ میلیون دلار جریمه کرد.

به گزارش گرداب، رگولاتور‌های آمریکایی چندین شرکت مالی را به خاطر این که ارتباطات و پیام‌های داخلی‌شان از طریق پلتفرم‌های غیررسمی همچون پیامرسان واتساپ، آی‌مسیج و سیگنال بوده است، مجموعاً ۵۴۹ میلیون دلار جریمه کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) ۶ شرکت را به «نضق جهانی و ادامه‌دار» متهم کرده است. این شرکت‌ها ۲۸۹ میلیون دلار جریمه شدند. در همین حال کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) تحریم‌هایی علیه ۵ نهاد وضع کرده است که باید ۲۶۰ میلیون پرداخت کنند.

ولز فارگو (Wells Fargo) چهارمین بانک بزرگ در آمریکا، بیشترین جریمه را به ارزش ۲۰۰ میلیون دلار دریافت کرده است. سخنگوی این سازمان، لوری کایت (Laurie Kite) گفت که این مسئله خاتمه یافته است.

سایر بانک‌های بین‌المللی نیز مشمول تحریم‌ها قرار گرفتند. موسسات مالی فرانسوی BNP Paribas و Societe Generale هر کدام ۱۱۰ میلیون جریمه شدند و بانک مونترال کانادا نیز ۶۰ میلیون جریمه شد. شرکت‌های ژاپنی Mizhuo Securities و SMBC Nikko Securities و همچنین صرافی‌های سرمایه‌گذاری آمریکایی Houlihan Lokey، Moelis و Wedbush SSecutites نیز جریمه شدند.

آمریکا اعلام کرده است که در حوزه مالی ارتباطات الکترونیکی باید از طریق کانال‌های رسمی ذخیره و به‌طور خودکار انبار شود. این اقدام اطمینان حاصل می‌سازد که ارتباطات کسب‌وکار شفاف خواهد بود. پس از چندین رسوایی در زمینه جرم‌زدایی از پیام‌های چت، بسیاری از کارمندان این حوزه از الزامات امنیتی اجتناب می‌کنند.

پلتفرم‌هایی مانند سیگنال مدعی هستند که ارتباطات را بدون ذخیره‌سازی توسط نهادی دیگر صورت می‌دهند. پس از بررسی فعالیت‌های ۱۳ کارمند موسسه ولز فارگو، کمیسیون معاملات آتی کالا تاکید کرد: «استفاده از شیوه‌های غیرمجاز ارتباط توسط کارمندان در این شرکت مسئله‌ای مخفی نبوده است. بعضی از مدیران که قرار بود این مقررات را اعمال کنند، خود به شکل روتین این مقررات را نقض کرده‌اند و از دستگاه‌های شخصی برای برقراری ارتباط غیررسمی استفاده کردند».

منبع: securitylab