Gerdab.IR | گرداب

هزینه ۲۰۶ میلیارد دلاری جرائم سایبری برای آلمان

هزینه ۲۰۶ میلیارد دلاری جرائم سایبری برای آلمان
تاریخ انتشار : ۱۱ شهريور ۱۴۰۲

سرقت در حوزه تجهیزات فناوری اطلاعات و داده و همچنین خرابکاری صنعتی و دیجیتالی در سال ۲۰۲۳ میلادی ۲۰۶ میلیارد یورو به آلمان خسارت زده است.

به گزارش گرداب، طبق اطلاعات «بیتکام» بنیاد دیجیتال آلمان با توجه به تحقیقی از میان بیش از هزار شرکت اعلام کرد خسارت چنین اقداماتی از رقم سال گذشته (۲۰۰ میلیارد یورو) فراتر رفته است.

رالف وینترگرست رییس بیتکام در این باره می‌گوید: اقتصاد آلمان به هدفی جذاب برای مجرمان و کشور‌های متخاصم تبدیل شده است. مرز‌های بین جرائم سازمان یافته و هکر‌های دولتی نیز محو شده اند.

حدود سه چهارم شرکت‌های حاضر در این تحقیق با حملات دیجیتالی در ۱۲ ماه گذشته روبرو شده اند که البته این رقم نسبت به ۸۴ درصد شرکت‌های تحت بررسی در سال گذشته کمتر شده ست.

وینترگرست در این باره افزود: کاهش اندک شرکت‌های قربانی حملات سایبری، نشانه مثبتی است و حاکی از آن است که اقدامات حفاظتی تاثیرگذار بوده اند.

او در پاسخ به آنکه آیا حملات سایبری ماهیت کسب وکار بیش از نصف شرکت‌ها یا به طور دقیق‌تر ۵۲ درصد آن‌ها را تهدید می‌کند یا خیر گفت: بله.

حال آنکه یک سال قبل این شاخص حدود ۴۵ درصد و ۲ سال قبل ۹ درصد بود.

از بین شرکت‌هایی که با حملات سایبری روبرو شده بود، اطلاعات حساس ۷۰ درصد آن‌ها سرقت شده بود که شامل افزایشی ۷ درصدی نسبت به سال قبل است. به طور مشابه ۶۱ درصد شرکت‌ها با جاسوسی از ارتباطات دیجیتال خود روبرو شده بودند که این رقم نسبت به صال قبل ۴ درصد افزایش یافته بود.

سینان سلن رییس دفتر فدرال حفاظت از قانون اساسی در این باره می‌گوید: واکنش ما به این تهدید فزاینده قدرتمندتر کردن همکاری با شرکایمان، ردیابی و واکنش سریع به حملات و همچنین به کارگیری سیستم دفاعی مان است.