Gerdab.IR | گرداب

از سوی وزارت خارجه امریکا

پروژه جهانی "جنبش رقص" اجرا می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۵ دی ۱۳۸۹

پروژه جنبش رقص ایالات متحده از سوی وزارت خارجه و بر اساس دیدگاه قدرت نرم، دیپلماسی عمومی، دفاع و توسعه پایه‌گذاری شده است.

وزارت خارجه آمریکا بر اساس دیدگاه قدرت نرم و دیپلماسی رقص، چهار شرکت رقص را تحت عنوان پروژه "جنبش رقص" به آفریقا، شرق آسیا، آسیای میانه، و آسیای غربی اعزام می‌کند.

به گزارش گرداب، وال استریت ژورنال طی خبری اعلام کرد که در راستای یک پروژه دیپلماسی فرهنگی "آکادمی موسیقی بروکلین" به طور رسمی پروژه موفقیت آمیز "جنبش رقص" را آغاز می‌کند.

ین پروژه شامل، یک کارگروه آموزشی، کلاس‌های حرفه‌ای و اعزام گروه‌های رقص تحت عنوان جنبش رقص به نقاط مشخص شده در جهان و براساس یک گفتمان آزاد، می‌شود.

وال استریت ژورنال می‌افزاید: پروژه جنبش رقص ایالات متحده از سوی چهار شرکت، توسعه یافته است و در اوایل سال ۲۰۱۲ تور خود را به چهار منطقه جهان آغاز خواهند کرد.

بر اساس این گزارش، "آکادمی موسیقی بروکلین" (BAM) برای تولید اولین دوره رسمی جنبش رقص (Dance Motion) در راستای یک پروژه دیپلماسی فرهنگی ایالات متحده، به بهره‌برداری می‌رسد. وزارت خارجه نیز مناطق مورد نظر را بر اساس اولویت‌های سیاسی دولت اوباما، طبق نظر معاونت امور آموزشی و فرهنگی وزارت خارجه (آن استاک) انتخاب کرده است.

اکنون، بعد از رقابت در یک پروسه مناقصه ملی، آکادمی موسیقی بروکلین برای تصدی صاحب امتیازی این پروژه و اداره تبادل برنامه‌های فرهنگی در سال ۲۰۱۰ انتخاب شد.

 "کارن بروکز" رئیس آکادمی موسیقی بروکلین در این باره می‌گوید: «از آنجا که ما این پروژه را با موفقیت به نتیجه مطلوب رساندیم، تجربیات زیادی در این زمینه کسب کردیم. ما چیزهای زیادی یاد گرفتیم، آنقدر که قادریم آنچه که آموختیم را بیاموزیم و طرح پیشنهادی را ساماندهی کنیم.»

این شرکت‌ها از سوی یک هیئت هشت نفره انتخاب شده‌اند که این هیئت شامل نمایندگانی از آکادمی موسیقی بروکلین، وزارت امور خارجه، یک ارزیاب پروژه و کارگردانان هنری شرکت‌هایی که در طرح سهیم هستند، است.

 این طرح 1.7 میلیون دلاری به وسیله وزارت خارجه تامین اعتبار شد و از جانب شرکت "پی فیزر" و بنیاد "رابرت استرلینگ کلارک" که یک سازمان غیرانتفاعی در نیویورک است، نیز حمایت شد.

این برنامه یک برنامه مشارکت بخش خصوصی و دولتی است که باعث تقویت آن می‌شود. این به معنی فرصت‌های بیشتر برای اعزام هنرمندان آمریکایی به خارج و حضور هنرمندان خارجی در آمریکا است. این حمایت‌ها همچنین باعث افزایش شرکت‌های رقص در اقتصادهای ضعیف می‌شود.

 "دیپلماسی رقص" نوعی دیپلماسی پورنوکراتیک است که آمریکا در پی تقویت و بهره برداری از آن، جهت ترویج "سبک زندگی آمریکایی" در سراسر جهان است.

منبع: مشرق