Gerdab.IR | گرداب

هشدار پلیس فتا درباره خریدهای اینترنتی

هشدار پلیس فتا درباره خریدهای اینترنتی
تاریخ انتشار : ۰۵ مهر ۱۴۰۲

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: شهروندان حتماً در خرید‌های آنلاین خود هوشیار بوده و به آگهی‌های منتشر شده دقت بیشتری داشته باشند و از فروشگاه‌های اینترنتی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند خرید نمایند چرا که فروشگاه‌های دارای اینماد ملزم به رعایت قوانین می‌باشند.

به گزارش گرداب، سرهنگ سعید تجری اظهار داشت: امروزه مردم برای تهیه مایحتاج زندگی خود علاوه بر مراجعه حضوری در فروشگاه‌ها و مراکز خرید، از فضای مجازی نیز برای خرید‌های خود اقدام کرده و اقلام مورد نیاز خود را از این طریق تهیه می‌کنند.

وی افزود: مجرمان سایبری برای رسیدن به اهداف شوم خود از فرصت‌های پیش آمده سوءاستفاده کرده و با دادن وعده‌ها و تبلیغات دروغین در شبکه‌های اجتماعی مانند حراج پوشاک بدلیل تغیر فصل، تخفیف‌های باور نکردنی و عنوان دیگر از کاربران این فضا کلاهبرداری می‌کنند.

این مقام انتظامی بیان داشت: شهروندان حتماً در خرید‌های آنلاین خود هوشیار بوده و به آگهی‌های منتشر شده دقت بیشتری داشته باشند و از فروشگاه‌های اینترنتی که دارای نماد اعتماد الکترونیک هستند خرید نمایند چرا که فروشگاه‌های دارای اینماد ملزم به رعایت قوانین می‌باشند.

سرهنگ سعید تجری گفت: برخی از فروشندگان با درج تبلیغات کذب در سایت‌های واسط درخواست واریز بیعانه برای تحویل کالا را دارند، اما کاربران باید دقت داشته باشند تا زمانی که جنس مورد نظر تحویل آنان نشده است و از کیفیت آن اطمینان حاصل نکرده‌اند، وجهی را پرداخت نکنند.

این مقام مسئول گفت: شهروندان به هیچ وجه اطلاعات کارت بانکی خود اعم از شماره کارت، رمز دوم، cvv۲ و تاریخ انقضاء را در درگاه‌های جعلی وارد نکنند و حتما قبل از وارد کردن اطلاعات بانکی از صحت و جعلی نبودن درگاه پرداخت اطمینان حاصل نمایند تا در دام مجرمان سایبری گرفتار نشوند.

رئیس پلیس فتا استان گلستان گفت: شهروندان توصیه‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت مشاهده موارد مشکوک مراتب را بلافاصله با کارشناسان مرکز فوریت‌های سایبری پلیس فتا به شماره ۰۹۶۳۸۰ یا سایت پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش گزارشات مردمی در میان بگذارند.

منبع: سیتنا