Gerdab.IR | گرداب

تفاهم ژاپن و اروپا درباره قانون‌گذاری هوش مصنوعی مولد

تفاهم ژاپن و اروپا درباره قانون‌گذاری هوش مصنوعی مولد
تاریخ انتشار : ۱۷ مهر ۱۴۰۲

اتحادیه اروپا و ژاپن درباره هوش مصنوعی مولد به همگرایی رسیده‌اند. این در حالی است که این اتحادیه و کشور آسیایی هرکدام سعی دارند قوانینی برای این فناوری تهیه کنند.

به گزارش گرداب، یک مقام ارشد اعلام کرد شاهد همگرایی تفکر اتحادیه اروپا درخصوص هوش مصنوعی مولد با ژاپن است.

ورا یوروا معاون ارزش‌ها و شفافیت کمیسیون اروپا در مصاحبه‌ای گفت: شاهد همگرایی زیادی درخصوص چگونگی بررسی هوش مصنوعی و هوش مصنوعی مولد هستیم.

اتحادیه اروپا با ارائه «قانون هوش مصنوعی»، پیشگام قانونگذاری فناوری‌های نوظهور است. از سوی دیگر ژاپن نیز مشغول بررسی دستورالعملی انعطاف پذیر از اتحادیه اروپا در این زمینه است تا رشد اقتصادی خود را ارتقا دهد.

اتحادیه اروپا و ژاپن مشغول عمیق‌تر کردن همکاری هایشان در زمینه فناوری‌هایی مانند هوش مصنوعی، امنیت سایبری و تراشه هستند، زیرا این موارد برای امنیت اقتصادی اهمیت زیادی دارند.

یوروا در این زمینه می‌گوید: من اخیرا به چین سفر کردم که این یک موضوع کاملا متفاوت است. من می‌توانم با همتایان ژاپنی مان مذاکره کنم، زیرا لازم نیست درباره هریک از موضوعات پایه توضیح دهیم.

در این میان گروه ۷ متشکل از کشور‌های صنعتی بزرگ جهان مشغول بررسی دستورالعملی برای هوش مصنوعی مولد است. این فناوری همراه خود هیجان و نگرانی‌های زیادی را ایجاد کرده است.

مذاکرات برای ایجاد چهارچوب مخصوص هوش مصنوعی در جریان است، اما یک دستورالعمل برای شرکت‌های فعال در حوزه هوش مصنوعی نیازمند فعالیت بیشتر است.