Gerdab.IR | گرداب

بحران اعتصاب اسرائیل را فراگرفت

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۸۹

با افزایش بحران اقتصادی در رژیم صهیونیستی، پس از وزارت خارجه، بنادر سرزمین‌های اشغالی نیز در اعتصاب فرو رفت.

گرداب- رادیو رژیم صهیونیستی اعلام کرد که روز سه‌شنبه تمامی بندرهای سرزمین‌های اشغالی شامل حیفا، ‌اشدود و ایلات اعتصاب خود را ادامه داده‌اند.

کارگران و کارکنان این بندرگاه‌ها در اعتراض به بالا نرفتن حقوق خود حاضر نیستند به محل کار خود بروند، این در حالی است که هنوز زمانی برای دیدار نمایندگان وزارت اقتصاد و کارمندانی که به دنبال بالا رفتن حقوق خود هستند، مشخص نشده است.

"اورئیل لین" رئیس اتحادیه اتاق‌های بازرگانی اسرائیل به اعتصاب‌کنندگان هشدار داده است که در صورتی که این اعتصاب به زودی پایان نپذیرد، از دادگاه کار خواهد خواست اقدامات لازم رابرای اجبار کارمندان به حاضر شدن در پست‌های خود به کار گیرد.

بحران اقتصادی و فساد مالی سران سیاسی در اسرائیل باعث شده است تا دستمزد کارمندان و کارگران برای مدتی طولانی بدون تغییر باقی ماند که این موضوع اعتصاب‌های گسترده‌ای را در بخش‌های مختلف این رژیم به دنبال داشته است.
 
بر اثر اعتصاب کارکنان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی، سفر آینده "دمیتری مدودیف"، رئیس‌جمهور روسیه به اسرائیل هم لغو شد.
رئیس‌جمهور روسیه قرار بود بین روزهای 17 تا 19 ژانویه در رأس هیئتی متشکل از 500 نفر که 300 نفر آنان از بازرگانان و تجار روسی هستند، به سرزمین‌های اشغالی سفر کند.

کارکنان وزارت خارجه رژیم صهیونیستی دو هفته است که موضوع افزایش حقوق خود را مطرح کرده و خواستار رسیدگی به اوضاع معیشتی خود از سوی مقامات صهیونیست شده‌اند. اسرائیل برای لغو این سفر مجبور شد از روّسیه به طور رسمی عذرخواهی کند.
 
منبع:‌ مشرق