Gerdab.IR | گرداب

غرق‌شدن معشوقه؛ علت‌خودکشی علیرضا‌پهلوی

تاریخ انتشار : ۱۶ دی ۱۳۸۹

منابع نزدیک به خاندان پهلوی به العربیه گفتند که عامل خودکشی علیرضا پهلوی پسر دوم آخرین شاه ایران، غرق شدن معشوقه وی در سال گذشته بوده است.

به گزارش گرداب منابع نزدیک به خاندان پهلوی که خواستند نامشان فاش نشود در این باره به العربیه اعلام کردند که پس از حادثه غرق شدن معشوقه علیرضا پهلوی، وی کمتر در ملأ عام ظاهر شد و بیشتر گوشه‌گیر و بیمار بوده است.

این منابع نام معشوقه علیرضا پهلوی را لیلا آزموده اعلام کردند و افزودند که وی سال گذشته به همراه علیرضا در یک سفر تفریحی دریایی غرق شد.

بنا بر گزارش نزدیکان به خاندان پهلوی در این حادثه علیرضا بسیار تلاش کرد تا لیلا، معشوقه خود را نجات دهد اما تلاش وی نتیجه‌ای را در بر نداشته است.

یکی از دوستان خانواده پهلوی هم گفته است که علیرضا پهلوی وصیت کرده بود که پس از مرگ جسدش را بسوزانند و خاکسترش را در دریای خزر بریزند.

نازی افتخاری، در گفت و گویی با بی‌بی‌سی فارسی گفت که علیرضا پهلوی علاقه خاصی به ساحل دریای خزر داشت و همیشه به یاد خاطراتی بود که همراه پدر و خانواده‌اش در سال‌های قبل از انقلاب در نوشهر می‌گذراند.

علیرضا پهلوی، دومین فرزند پسر شاه مخلوع، صبح روز سه شنبه، 14 دی ماه (4 ژانویه) در خانه خود در بوستون خودکشی کرد.

به گفته افتخاری او از مرگ خواهرش، لیلا به شدت متاثر بود و همچنین تائید کرد که مرگ دوست دختر وی در سال گذشته هم در تشدید افسردگی شاهزاده علیرضا پهلوی بی تاثیر نبوده است.

لیلا پهلوی آخرین فرزند محمدرضا پهلوی در سال 1380 در سن 31 سالگی در هتلی در لندن در پی مصرف یک‌جای ده‌ها قرص آرام‌بخش درگذشت و در پاریس دفن شد.

گفته می‌شود که علیرضا پهلوی پس از درگذشت خواهرش، لیلا، دچار افسردگی شده بود.

به گزارش رسانه‌های محلی، پلیس بوستون گفت که بعد از ساعت دو صبح به وقت محلی در روز سه‌شنبه، جسد مردی را در خانه‌ای در محله "سات‌اند" پیدا کرد که خود را به ضرب گلوله کشته بود.

بازتاب خبرخودکشی علیرضا پهلوی
خبر خودکشی علیرضا پهلوی 44 ساله در منزلش در بوستون در میان جوامع ایرانی خارج از کشور بازتاب گسترده‌ای داشت. بسیاری بر این باورند که مرگ وی نماد ارتباط از دست رفته با دوران پیش از پیروزی انقلاب در سال 1979 میلادی در ایران بود که به سرنگونی رژیم شاه منجر شد.

وی پس از مرگ خواهر سی و یک ساله‌اش لیلا در سال دو هزار و یک میلادی که جسد بی‌جانش در اتاق هتلی در لندن پیدا شد، دچار بیماری افسردگی شده بود.

نازی افتخاری که در دفتر رضا پهلوی در واشنگتن کار می‌کند و دوست نزدیک خانوادگی آنهاست، گفت افسردگی علیرضا پهلوی با گذشت زمان پس از ترک ایران زندگی در خارج از کشور، مرگ پدر و سپس خواهرش که احساس نزدیکی زیادی با وی داشت بیشتر شد.

در گزارش آسوشیتدپرس آمده است، پلیس بوستون اعلام کرد آنها جسد مردی را که با شلیک گلوله خود را کشته بود اندکی پس از ساعت دو بامداد روز سه‌شنبه در خانه‌ای در محله ساوت‌اند بوستون پیدا کردند.

پلیس هویت این مرد را تایید نکرد، اما یک مقام قضایی که اجازه نداشت هویت جسد را فاش کند و خواست نامش فاش نشود، تایید کرد که این مرد علیرضا پهلوی بوده است.
 
منبع: فرهنگ نیوز