Gerdab.IR | گرداب

رئیس جدید "موساد" کیست؟

تاریخ انتشار : ۱۸ دی ۱۳۸۹

پاردو از سال ۱۹۸۰ وارد سرویس جاسوسی رژیم‌صهیونیستی "موساد" شد و طی ۳۰ سال گذشته در بخش‌های مختلف این سرویس از جمله در سازمان‌ عملیات‌های آن و در بخش فناوری آن فعالیت کرده است.

"تامیر پاردو" رئیس جدید سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی طی ۳۰ سال عضویت در این سرویس، در بخش‌های مختلف موساد فعالیت کرده است.

به گزارش گرداب، "تامیر پاردو" متولد سال ۱۹۵۳ است. وی ازدواج کرده و دارای دو فرزند است که یکی دختر بوده و دیگری پسر است و یک نوه نیز دارد.

وی دارای مدرک کار‌شناسی علوم سیاسی و تاریخ از دانشگاه تل‌آویو است و فعالیت خود را در واحد نظامی "سایریت متکال" که یک واحد برجسته کماندویی است، آغاز کرد.

او از سال ۱۹۸۰ وارد سرویس جاسوسی رژیم‌صهیونیستی "موساد" شد و طی ۳۰ سال گذشته در بخش‌های مختلف این سرویس از جمله در سازمان‌ عملیات‌های آن و در بخش فناوری آن فعالیت کرده است.
 
در سال ۱۹۸۸ به عنوان رئیس سازمان عملیات‌های موساد انتخاب شد و ۴ سال در این سمت فعالیت کرد.

زمانی که "مئیر داگان" در سال ۲۰۰۲ به عنوان رئیس جدید موساد انتخاب شد، پاردو به عنوان معاون وی برگزیده شد و تا سال ۲۰۰۶ در این سمت باقی ماند.

در سال ۲۰۰۶ و در جریان تهاجم رژیم‌صهیونیستی به لبنان، پاردو به مرکز فرماندهی ستاد ارتش رژیم‌صهیونیستی منتقل شد.

در سال ۲۰۰۷، به درخواست نخست وزیر رژیم‌صهیونیستی و رئیس موساد، پاردو بار دیگر به عنوان معاون به موساد بازگشت. در واقع بازگشت وی با این انگیزه بود که جایگزین مئیر داگان خواهد بود. اما مئیر داگان از سمت خود کنار نرفت و حتی ریاست وی بر موساد تمدید شد، همین عامل باعث شد تا وی بار دیگر این سازمان را در سال ۲۰۰۹ ترک کند.

سرانجام در سال ۲۰۱۰ نتانیاهو تصمیم گرفت که وی را به عنوان رئیس بعدی موساد و جانشین داگان معرفی کند.

منبع: فارس