Gerdab.IR | گرداب

شکایت جدید آمریکا از تیک‌تاک

شکایت جدید آمریکا از تیک‌تاک
تاریخ انتشار : ۰۱ بهمن ۱۴۰۲

دادستان کل ایالت آیوا آمریکا از تیک تاک شکایت و این شرکت را به گمراه کردن والدین درباره دسترسی فرزندانشان به محتوای نامناسب در اپ مذکور متهم کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، برنا بیرد دادستان کل ایالت آیوا در شکایت ثبت شده تیک تاک و شرکت مادر آن (بایت دنس) را به دروغگویی درباره رواج محتوای نامناسب در این پلتفرم از جمله مواد مخدر، هرزنگاری، الکل و ... متهم کرده است. او در این باره می‌گوید: تیک تاک به والدین اطلاع رسانی نکرده است. اکنون زمان آن رسیده که نشان دهیم تیک تاک کودکان را در معرض محتوای نامناسب مانند هرزنگاری، خود آزاری، مصرف دارو‌های مخدر غیرقانونی و ... قرار می‌دهد.

ایالت آیوا این پلتفرم چینی را به کلاهبرداری از مشتریان متهم کرده و خواستار جریمه مالی و دستوری است که تیک تاک را از فعالیت‌های فریبکارانه و غیرعادلانه منع می‌کند.

از سوی دیگر تیک تاک اعلام کرده این صنعت اقدامات ایمنی برای کاربران جوان از جمله کنترل‌های والدین و تعیین محدودیت زمان استفاده برای کاربران زیر ۱۸ سال را فراهم کرده است. در بیانیه شرکت آمده است: ما به مقابله با چالش‌های وسیع متعهد هستیم و همچنان به ایمنی جامعه اولویت می‌دهیم.

این اقدام جدیدترین شکایت یک ایالت آمریکایی علیه تیک تاک و شبکه‌های اجتماعی دیگر است که هم اکنون با فشار از سوی رگولاتور‌های سراسر جهان روبرو هستند تا از کودکان در برابر محتوای مخرب محافظت کنند.

ایالت‌های دیگر از جمله آرکانزاس و یوتا نیز شکایت‌های مشابهی ثبت کرده اند.

«شو زی چو» مدیر ارشد اجرایی تیک تاک از جمله مدیران شبکه‌های اجتماعی است که قرار است ۳۱ ژانویه در مقابل کمیته قضایی سنا درباره سواستفاده جنسی آنلاین از کودکان شهادت دهند.