Gerdab.IR | گرداب

۲۰ هزار کاربر چینی قربانی کلاهبرداری وام با اپل آی دی

۲۰ هزار کاربر چینی قربانی کلاهبرداری وام با اپل آی دی
تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۲

مقامات چین در رابطه با کلاهبرداری از مالکان آیفون به بهای دریافت وام با اپل آی دی بیش از ۴۰ نفر را دستگیر کردند. این نوع کلاهبرداری‌ها بیش از ۲۰ هزار قربانی داشته است.

به گزارش گرداب، اخیرا مقامات چینی در رابطه با کلاهبرداری «وام اپل آی دی» افراد متعددی را دستگیر کردند. این کلاهبرداری کاربران آیفون را هدف گرفته و در حقیقت نشان دهنده چالش فزاینده کلاهبرداری آنلاین و اهمیت حفاظت از هویت‌های دیجیتال است.

در این کلاهبرداری، مجرمان صاحبان آیفون را فریب می‌دادند تا در ازای وام «اپل آی دی» خود را فاش کنند. کلاهبرداران از این آی دی‌ها سواستفاده می‌کردند، قربانیان را با نرخ‌های سود بالا و افشای اطلاعات خصوصی در صورت عدم پرداخت مبالغ تهدید می‌کردند. این مشکل بسیار حیاتی بود، زیرا حریم خصوصی و امور مالی افراد را به خطر می‌اندازد.

مقامات بیش از ۴۰ فرد را در رابطه با این کلاهبرداری‌ها دستگیر کردند که بیش از ۲۰ هزار قربانی در ۲۱ ایالت چین داشت. این عملیات گسترده نشان دهنده تهدید جدی برای سرقت هویت دیجیتال افراد است.

برخی از کلاهبرداران از نام خانوادگی تیم کوک (مدیر ارشد اجرایی اپل) برای اعتبار بخشیدن به طرح‌های مجرمانه خود استفاده می‌کردند. جزییات این عملیات‌های مجرمانه نشان می‌دهد چطور کلاهبرداران اعتماد افراد را به بازی می‌گرفتند.

در چین از هر ۵ نفر یک فرد آیفون دارد و ریسک چنین کلاهبرداری‌هایی بسیار بالا است.