Gerdab.IR | گرداب

ممنوعیت استفاده از صدای هوش مصنوعی در تماس‌های تلفنی

ممنوعیت استفاده از صدای هوش مصنوعی در تماس‌های تلفنی
تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱۴۰۲

کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا (FCC) اعلام کرد تماس‌هایی که با صوت تولید شده با هوش مصنوعی گرفته می‌شوند، غیرقانونی هستند.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، این درحالی است که هفته گذشته تماسی رباتیک که صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا را تقلید می‌کرد از ساکنان ایالت نیوهمپشایر آمریکا می‌خواست به او رای ندهند.

به گفته جسیکا روزن ورسل مدیر FCC وضع چنین قانونی ابزار‌های جدیدی در اختیار دادستان‌های ایالت‌های مختلف قرار می‌دهد تا موسسات و ماهیت‌هایی که این تماس را انجام می‌دهند، تحت پیگیری قرار دهند. او در این باره می‌گوید: مجرمان از صدا‌های تولید شده با هوش مصنوعی در تماس‌های رباتیک استفاده می‌کنند تا از اعضای آسیب پذیر خانواده‌ها اخاذی و سلبریتی را تقلید کنند یا اخبار جعلی به رای دهندگان بدهند. ما به کلاهبردارانی که چنین تماس‌های رباتیکی انجام می‌دهند، هشدار می‌دهیم.

FCC همچنین اشاره کرد دادستان‌های کل ایالت‌ها قبلا می‌توانستند پیامد‌های ناشی از تماس‌های رباتیک با هوش مصنوعی را هدف بگیرند، اما اقدام جدید سبب می‌شود استفاده از صدای تولید شده با هوش مصنوعی در تماس‌های رباتیک نیز غیرقانونی باشد.

هفته گذشته ۲ شرکت در تگزاس به انبوهی از تماس‌های رباتیک مرتبط شده اند که از هوش مصنوعی برای تقلید صدای جوبایدن رییس جمهور آمریکا استفاده کرده بودند. این صوت دیپ فیک از رای دهندگان نیوهمپشایر می‌خواست در انتخابات مقدماتی ریاست جمهوری این ایالت شرکت نکنند. به گفته جان فورملا دادستان کل ایالت نیوهمپشایر در ژانویه ۲۰۲۴ میلادی حدود ۲۵ هزار تماس رباتیک با ساکنان این ایالت گرفته شده است.

فورملا اعلام کرد تحقیقات منبع تماس‌های رباتیک را به ۲ شرکت تگزاسی به نام‌های «لایف کورپوریشن» و «لینگوتلکام» مرتبط کرده است.