Gerdab.IR | گرداب

استفاده از موبایل در مدارس انگلیس ممنوع می‌شود

استفاده از موبایل در مدارس انگلیس ممنوع می‌شود
تاریخ انتشار : ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

وزارت آموزش انگلیس دستورالعمل جدیدی ارائه کرده که به معلمان اجازه می‌دهد تا استفاده از موبایل توسط دانش آموزان در کلاس درس را ممنوع کنند.

به گزارش گرداب به نقل از ایونینگ استاندارد، این در حالی است که وزرای این کشور خواستار ممنوعیت این دستگاه‌ها در مدارس هستند.

این دستورالعمل که غیرتقنینی است، مدیران مدارس را درباره چگونگی ممنوعیت استفاده از موبایل نه تنها هنگام آموزش بلکه در زمان استراحت ناهار نیز راهنمایی می‌کند. همچنین این دستورالعمل به کارمندان مدارس اجازه می‌دهد در صورت لزوم کیف‌های دانش آموزان برای یافتن موبایل را جستجو کنند و در متن آن آمده است؛ مدیران می‌توانند و باید موبایل‌ها و دستگاه‌های مشابه را به عنوان بخشی از خط مشی قوانین مدرسه شناسایی کنند.

جیلین کیگان وزیر آموزش انگلیس که در اکتبر ۲۰۲۳ متعهد به ایجاد تغییراتی در ممنوعیت موبایل در مدارس در اکتبر ۲۰۲۳ شده بود، دستورالعمل جدید را یک گام مهم خواند. در آن زمان چنین تعهدی با شک و تردید روبرو شد.

هم اکنون در انگیس مدیران مدارس به طور جداگانه می‌توانند درباره سیاست‌های مربوط به موبایل و ممنوعیت آن در موسسات آموزشی تحت نظارت خود تصمیم بگیرند. اما کیگان در یک سند اعلام کرد شفافیت و هماهنگی برای معلمان فراهم می‌کند و هم اکنون اختلاف زیادی شیوه مدیریت استفاده از موبایل توسط دانش آموزان در مدارس مختلف وجود دارد.

وزیر آموزش انگلیس در بیانیه‌ای اعلام کرد: مدارس اماکنی برای یادگیری کودکان هستند و موبایل‌ها در ساده‌ترین شکل خود یک حواس پرتی در کلاس درس به حساب می‌آیند. ما به معلمان سخت کوش ابزار‌هایی می‌دهیم که به بهبود رفتار دانش آموزان و تدریس کمک می‌کند.