Gerdab.IR | گرداب

هکر‌ها ۸ ترابایت داده‌های یک شرکت پزشکی را سرقت کردند

هکر‌ها ۸ ترابایت داده‌های یک شرکت پزشکی را سرقت کردند
تاریخ انتشار : ۱۲ اسفند ۱۴۰۲

یک گروه هکری ادعا کرده ۸ ترابایت داده یک شرکت فعال در حوزه سلامت را سرقت کرده است.

به گزارش گرداب به نقل از رویترز، یک گروه هکری که عامل حمله سایبری به شرکت «یونایتدهلث» تلقی می‌شد، در سایت خود در وب تاریک بیانیه‌ای منتشر و سریع آن را پاک کرد. این گروه اعلام کرد میلیون‌ها سوابق حساس از جمله اطلاعات بیمه پزشکی و سلامتی را از شرکت سرقت کرده است.

طبق اسکرین شات‌هایی از بیانیه گروه هکری Blackcat یا ALPHV در وب تاریک، این گروه اعلام کرد ۸ ترابایت داده از شرکت یونایتدهلث سرقت کرده است.

شرکت مذکور که مرکز نشتی اطلاعات واحد Change Healthcare آن است، نیز اعلام کرده از بیانیه گروه هکری مطلع و مشغول بررسی آن است. گروه هکری مذکور داده‌ها را از شرکای یونایتدهلث از جمله Medicare، آژانس سلامت پزشکی ارتش، CVS Health و موسسات دیگر سرقت کرده است.

البته هکر‌ها بدون هیچ توضیحی به سرعت بیانیه خود را حذف کردند.

برت کالو یکی از تحلیلگران تشرکت امنیت سایبری Emsisoft اعلام کرد دلایل متعددی وجود دارد که چرا هکر‌ها چنین بیانیه‌هایی منتشر و سپس آن را حذف می‌کنند. ممکن است هکر‌ها برای دریافت باج از شرکت مشغول مذاکره با آن هستند یا اینکه مذاکرات وارد مرحله جدیدی شده است. همچنین ممکن است هکر‌ها سعی داشته اند با انجام این کار جلب توجه و کنند و شرکت خدمات درمانی را وادار به مذکره کنند.