Gerdab.IR | گرداب

دانشگاه اورشلیم:

نسل دوم رزمندگان ایران به جای اسلحه، کامپیوتر در دست دارند

تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۳۸۹

کارشناس امور ایران در دانشگاه عبری اورشلیم در گزارشی تاکید کرد: دانشگاههای زیادی در ایران وجود دارد که زرنگ ترین فارغ التحصیلان کامپیوتر را در خاورمیانه تربیت می کند. نسل دوم رزمندگان ایران به جای اسلحه، کامپیوتر در دست دارند.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، خبرگزاری آسوشیتد پرس در گزارشی نوشت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، موتور محرک صنعتی و نظامی ایران، یک ارتش سایبری سری برای مقابله با وب سایتها و وبلاگهای گروههای مخالف جمهوری اسلامی ایران به راه انداخته است.

این خبرگزاری در ادامه مدعی شد: برخی از قانونگذاران ایران به شدت به دنبال آن هستند که بودجه و ظرفیت استخدام برای جذب هکرها از سوی سپاه پاسداران و بسیج را افزایش دهند.

آسوشیتدپرس این ارتش سایبری ایران را به هک کردن سایتهای اصلاح طلبان و وب سایت فارسی 1 که شبکه تلویزیونی محبوبی در دوبی است و مالکیت آن را یک سرمایه دار افغانی و سازمان خبری روپرت مرداک بر عهده دارند، متهم کرد.

در ادامه این خبرگزاری ادعا کرد: محققان یک شرکت امنیت شبکه اعلام کردند که این ارتش سایبری شعبه‌های خود را در بات نت‌ها و شبکه‌ای از کامپیوترهای شخصی ویروسی گسترش داده است؛ کامپیوترهایی که این ارتش از آنها استفاده کرده و از طریق آنها بدافزارها را گسترش می دهند.

 همچنین آسوشیتدپرس به نقل از گزارش دانشگاه عبری اورشلیم که از سوی الداد پاردو، کارشناس امور ایران این دانشگاه تهیه شده می افزاید: «ایران از این لحاظ بسیار مستعد است. دانشگاههای زیادی که در این کشور وجود دارد که زرنگ ترین فارغ التحصیلان کامپیوتر را در خاورمیانه تربیت می کند. در واقع نسل دوم رزمندگان ایران به جای اسلحه، کامپیوتر در دست دارند.»