Gerdab.IR | گرداب

افشاگری از زد و بندهای شبکه‌های فارسی زبان علیه یکدیگر

تاریخ انتشار : ۱۶ بهمن ۱۳۸۹

در شبکه "امید ایران" به واسطه مشکلات مادی، اخیرا تبلیغات ارتش و سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) و برنامه‌های ترویج مسیحیت نیز پخش می‌شود.

شبکه‌های تلویزیونی ضدانقلاب از زور بی‌مخاطبی به جان هم افتاده و گوشه‌هایی از زد و بندهای یکدیگر را فاش می‌کنند.

به گزارش گرداب، سایت ضدانقلابی "کدوم" با انتشار گزارشی نوشت: «تعداد شبکه‌های تلویزیونی خارج از کشور یک رکورد جهانی محسوب می‌شود، اما تمام آن‌ها ضررده هستند. به عنوان مثال حمید شب خیز از پیشکسوتان تلویزیون‌های ایرانی در لس آنجلس که به عشقی بودن معروف است، ابتدا شبکه‌های "تلویزیون ایران" را افزایش داد، اما با سقوط اقتصادی دوبی و همچنین سریال‌های محبوب تلویزیون جمهوری اسلامی، مجبور شد یکی از این شبکه‌ها را تعطیل کند. مخاطبان از خستگی و بیماری مفرط این مجری سابقا جذاب خسته شده بودند. برخی از منتقدان شب خیز، وی را عامل جمهوری اسلامی می‌دانند.

 یکی دیگر از شبکه‌های مخالف جمهوری اسلامی، شبکه "تی آی" (سابقا تپش) به مدیریت امیر قاسمی است که اگرچه برنامه ریزی خوبی داشت، اما به علت بدهی‌های کلان و دعواهای حقوقی متعدد مجبور به توقف فعالیت (ورشکستگی) شد و با نام جدید "تی آی" به کار خود ادامه داد. ۱۵ همکار این شبکه اکنون اخراج شده‌اند. قاسمی در سالهای اخیر درگیر دعواهای حقوقی با گوگوش شده است.»

این سایت ضدانقلابی اضافه می‌کند: «اخیرا بیگدلی مدیر شبکه "ایران زمین" در افشاگری خود گزارش کرد که شبکه "تی آی" شروع به پخش برنامه‌های ترویج مسیحیت در ایران از سوی "بنی هین" کرده است. "بنی هین" که بیماران صعب العلاج را از طریق معجزه مسیحیت شفا می‌دهد! و پول جمع می‌کند، در آمریکا به کلاهبرداری متهم شده است و تلویزیون افشاگر "ایران زمین" با نشان دادن فیلم ویدئویی عقد قرارداد بین "بنی هین" و امیر قاسمی همکاری نزدیک "تی آی" و "بنی هین" را نشانه ادامه سیاست‌های ناراست و متقلبانه "تی آی" و امیر قاسمی خواند.»

گزارش پایگاه اینترنتی "کدوم" درباره شبکه کانال یک وابسته به شهرام همایون حاکی است: «همایون دارای تمایلات سلطنت طلبانه است. او قبلا از حمایت ۳۶۰۰ طرفدار پرچم شیر و خورشید برخوردار بود، اما تحرکات وی و از جمله پرچم مذکور باعث درگیری در تظاهرات حامیان جنبش سبز در آمریکا شد. او دوستان زیادی ندارد. اکثر رسانه‌ها و هنرمندان لس آنجلس از همایون و شبکه وی دوری می‌کنند و برخی نیز مانند تلویزیون "ایران زمین" و "آی پی ان" علنا و‌ گاه "تی آی" و "امید ایران" (در لفافه) و برخی از هنرمندان و شخصیت‌ها (در صحبت‌های خصوصی) وی را به کلاهبرداری و مشکلات زیاد در زندگی شخصی (سفرهای متعدد به لاس و گاس و...) متهم می‌کنند.

این شبکه علیرغم این مشی اولیه خود اکنون در فروش اجناس و حتی برگزاری و تبلیغ کنسرت‌های سالانه لاس و گاس (سال گذشته با همراهی تلویزیون ملی شهرام هاشمی‌نژاد) فعالیت می‌کند که این امر اخیرا مورد تمسخر ویدئوی طنزآمیز مهران مدیری قرار گرفت.

همایون در واکنش به این ویدئو برای مدتی از اجرای برنامه کناره گیری کرد ولی پس از بازگشت با اعتراف به اینکه اکنون فقط کمتر از ۵۰۰ نفر از ۳۶۰۰ حامی وی به او کمک مالی می‌کنند و شبکه اکنون ۲۰۰ هزار دلار بدهی دارد، به نوعی به کاهش محبوبیت و مشکلات مالی شبکه اذعان کرد. منتقدین وی نظیر شبکه "ایران زمین" و "آی پی ان" معتقدند آقای همایون هرچند ماه یک بار با بهانه‌ای جدید طرفداران نظام سلطنتی را "می‌دوشد" و این بازی جدید اوست.»

شبکه ماهواره‌ای دیگری که مورد بررسی پایگاه ضدانقلابی "کدوم" قرار گرفته، شبکه "امید ایران" است. این شبکه به مدیریت "نادر رفیعی" از پیشکسوتان تلویزیونی ایران در لس آنجلس و فرزند کارگردان معروف سینمای قدیم ایران فعالیت کرده، معمولا در مسائل سیاسی و یا مذهبی رویه اعتدال را حفظ می‌کند، اگر چه اخیرا به واسطه مشکلات مادی، تبلیغات ارتش و سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) و برنامه‌های ترویج مسیحیت نیز در این شبکه پخش می‌شود.

منبع: کیهان