Gerdab.IR | گرداب

سید حسن نصرالله:

حاضرم خون خود را در راه هدف مقدس جوانان مصری تقدیم کنم

تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱۳۸۹

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: «ما می‌خواهیم نظر خود را در مورد انقلاب مصر به جوانان این کشور ابراز کنیم. آنچه که شما انجام می‌دهید منطقه را کاملا تغییر خواهد داد و به نفع مسلمانان و آزادگان خواهد شد.»

سید حسن نصرالله روز گذشته طی سخنانی حمایت قاطع خود را از انقلاب مردمی مصر اعلام کرد.

به گزارش گرداب به نقل از ایسنا، سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان، در سخنانی که از طریق ویدئو کنفرانس در مراسمی با حضور احزاب، گروه‌ها و شخصیت های ملی لبنان پخش ‌می‌‌شد، اظهار داشت: «امروز با هم جمع می‌شویم تا اعلام حمایت و تائید خود را به ملت مصر و جوانان آن اعلام کنیم و قبل از آن به ملت تونس و جوانان تونس. در آغاز می‌خواهم به ملت تونس و مصر بگویم که ما چند روز دیرتر موضع خود را در قبال آنها اعلام می‌کنیم و این به خاطر تردید و سردرگرمی نیست. ما احزاب لبنانی در طول تاریخ به مبارزه با اسرائیل پرداختیم و هرگز در میان ظالم و مظلوم بی‌طرف نخواهیم بود. اما به خاطر اینکه ما را متهم به دخالت نکنید، هیچ حرفی نزدیم.»

وی در این مراسم که تحت عنوان "یاری انقلاب ملت مصر در برابر نظام کمپ‌دیوید" برگزار شد، افزود: «حالا که ما را متهم به دخالت کردید، بنابراین ما نیز موضع خود را رسما اعلام خواهیم کرد. اگر پیش از این از تظاهرکنندگان مصری حمایت می‌کردیم، می‌گفتند این تظاهر کنندگان وابسته به حزب الله‌، حماس و یا سپاه پاسداران ایران هستند و باعث می‌شد که انقلاب مصر را متهم به سازماندهی از طرف خارجی‌ها کنند. الان نیز چنین ادعایی دارند. ما این تجربه را داریم که هنگامی که یکی از برادران ما موقع کمک به دوستان ما در غزه دستگیر شد، آنها را متهم کردند که یک گروه از حزب الله از آنها حمایت می‌کند. به همین خاطر ما صبر کردیم و با دوستان خود در مصر مشورت کردیم و آنها ما را به صبر نصیحت کردند.»

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «به ما گفتند که اگر در مصر کسی را به پیروی از خارج و یا  مورد حمایت بودن خارجی‌ها متهم کنند، باعث این شبهه می‌شود که این مسئله دخالت در امور داخلی مصر است و حساسیت به وجود می‌آورد. امروز پشتیبانی خود را از انقلاب مصر اعلام می‌کنیم. یکی از ویژگی‌های این اقدام این است که از انقلاب مصر دفاع کنیم و دفاع از این انقلاب بدین معنی است که تصویر واقعی آن را نشان دهیم. ما باید به گفته‌های ملت مصر گوش دهیم چرا که آنها قاطعیت و اهداف این انقلاب را اعلام خواهند کرد.»

سیدحسن نصرالله اظهار داشت: «شعارها و خون‌هایی که ملت مصر اهدا کرده‌اند، نشان می‌دهد که انقلاب آنها انقلاب آزادگان و خواستاران آزادی و بیزارشدگان از خفت و پستی این ملت،‌ انقلاب اقتصادی،‌ سیاسی و‌ اجتماعی است.»

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: «می‌خواهم گوشه‌هایی از انقلاب مصر را بازگو کنم. انقلاب مصر انقلاب همه ملت این کشور است از مسیحی گرفته تا مسلمان و از پیر و جوان و زن و مرد و همه. این یک انقلاب واقعی مردمی است. مهمترین عنصر این انقلاب جوانان هستند. دوم اینکه این انقلاب در نتیجه اراده این ملت و عزم آنها است. این ملت است که تظاهرات می‌کند و این ملت است که شهید تقدیم می‌کند.»

وی افزود: «پس همین ملت است که باید تصمیم بگیرد می‌خواهد چه کار کند و چه نظامی را خواستار است. تصمیم نهایی دست همین ملت است. تمام اتهام‌ها در مورد اینکه این انقلاب از کشورهای خارجی حمایت می‌کند، در برابر اراده ملت مصر شکست خورده است.»

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: «گوهر اساسی این انقلاب، نان و گرسنگی نیست بلکه به جایگاه مصر در منطقه و جهان و سیاست‌های نظام حاکم به ویژه درمورد مسئله اسرائیل و فلسطین بستگی دارد. دوستان اسرائیل و آمریکا از فرهنگیان گرفته تا وسایل ارتباط جمعی و مسئولان این کشور می‌خواهند این انقلاب را انقلاب نان و گرسنگی نشان بدهند.»

وی ادامه داد: «این گفته‌ها را در زمان انقلاب اسلامی ایران نیز شنیدیم. آنها اعلام کردند که امام خمینی(ره) وابسته به سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) است و اینکه آمریکا انقلاب در اصفهان و بقیه شهرهای ایران را هدایت می‌کند. حقیقتی که پیروزی انقلاب و روزها و سال‌ها و دهه‌های پس از آن نشان داد، این بود که امام خمینی(ره) شخصی راستگو و وفادار به خواسته‌های ملتش بود و وضعیت ملت تونس و ملت مصر و جوانان آن نیز امروزه همین است.»

وی افزود: «آنها می‌گفتند که آمریکا با این کار می‌خواهد امتیازهای بیشتری از شاه بگیرد. برخی دیگر نیز می‌گفتند که سازمان اطلاعات روسیه (کا.گ.ب) می‌خواهد نظام طرفدار آمریکا را در این کشور سرنگون کند و حکومتی تشکیل دهد که طرفدار خودش باشد.»

دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: «انقلاب مصر از تمام اتهام‌هایی که به آن می‌زنند، مبرا است. قبلا نیز شنیده بودیم که انقلاب تونس کار سازمان اطلاعات آمریکا و وزارت دفاع این کشور است، اما باید بگوییم که هر کسی در دنیا در مورد جوانان تونس و انقلاب آنها این گونه فکر کند،‌ یک ستم بزرگ و توهین به درک و شعور جوانان تونس است.»

وی تصریح کرد:« چه کسی باور می‌کند که آمریکا اقدام به سرنگونی نظامی کند که همه جوره در خدمت آمریکا و اهداف شوم آن است. هیچ کس نمی‌تواند انکار کند که نظام مبارک به اهداف آمریکا و اسرائیل کمک کرده است. اگر به سخنان اعضای حزب جمهوریخواه و دموکرات آمریکا گوش دهیم، چیزی جز ستایش از مبارک و خدمات وی به آمریکا نمی‌شنویم. آیا کسی باور می‌کند که آمریکا رئیس‌جمهوری را که با این شیوه درمورد او سخن می‌گوید، سرنگون کند؟»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «نظرسنجی‌ها نشان داد که رهبران طرفدار آمریکا در منطقه هیچ طرفداری ندارند، بلکه مخالفان آمریکا از بالاترین محبوبیت در میان مردم برخوردار هستند. همچنین این نظرسنجی‌ها و پژوهشها نشان داده که تغییرات بزرگی در منطقه در راه است

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «آنچه برای آمریکا اهمیت دارد، منافع خود و اسرائیل است. آنها نسبت به هر کسی با هر گرایشی اعتراض ندارند و کاری به هویت سیاسی، مذهبی و استراتژی جانشین مبارک ندارند، بلکه تنها هدف آمریکایی‌ها این است که جانشین مبارک منافع آنها و اسرائیل را دنبال کند.»

وی گفت:‌ «جوانان مصر و همه ما باید به این نتیجه برسیم که این انقلاب تاثیر بزرگی بر معادلات موجود در منطقه خواهد داشت. آمریکا به صورت مستقیم با ملت‌ها درگیر نمی‌شود، چون از عواقب آن خبر دارد. مهمترین مسئله برای ما در لبنان و سوریه، مسئله اسرائیل است. اسرائیل از انقلاب مصر نگران است و آشفته شده است

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: «انقلاب مصر از هر گونه دخالت خارجی مبرا است و برخی نباید گول موضع میانه روی ظاهری آمریکا را بخورند. آمریکا می‌خواهد انقلاب مردم مصر را کنترل کند تا چهره زشت و خبیث خود را زیبا جلوه دهد.»

وی گفت:‌ «کار به جایی رسیده که نتانیاهو خواستار ایجاد دیوار الکترونیک بین اسرائیل و مصر شده است. برخی مسئولان اسرائیلی می‌خواهند گروه‌های نظامی که پس از معاهده‌ی کمپ دیوید منحل شدند را دوباره بازسازی کنند. اسرائیل با حمله به لبنان و غزه و همچنین حمله به کشتی آزادی مشروعیت خود را در جهان از دست داد و اکنون در حال از دست دادن آخرین هم پیمان خود پس از رژیم شاه در ایران در منطقه است.»

دبیرکل حزب الله لبنان ادامه داد: «جهان به این نتیجه رسید که حامیان اسرائیل در منطقه خاورمیانه دولتهای دیکتاتور هستند نه ملتهای این منطقه. همه گروه‌های اسرائیلی می‌خواهند که از نظام مبارک دفاع کنند و شب و روز در سراسر جهان فعالیت می‌کنند که این نظام باقی بماند اما ملت مصر می‌خواهد این نظام سرنگون شود و به خاطر همین هزاران شهید و زخمی داده و هنوز هم در خیابان‌ها حضور دارد.»

وی افزود: «همه جهان باید تصمیم بگیرند که طرف نظام دیکتاتور مصر و آمریکا و اسرائیل را بگیرند و یا اینکه از انقلاب ملت مصر و آزادگان این کشور حمایت کنند. خداوند همه جهانیان را در مورد موضع آنها درباره این انقلاب مورد بازخواست قرار خواهد داد. طرفداران گروه مخالف انقلاب نتیجه کار خود را خواهند دید و مجازات خواهند شد، اما طرفداران انقلاب پاداش خود را از خداوند خواهند گرفت.»

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: «ما می‌خواهیم نظر خود را در مورد انقلاب مصر به جوانان این کشور ابراز کنیم. آنچه که شما انجام می‌دهید منطقه را کاملا تغییر خواهد داد و به نفع مسلمانان و آزادگان خواهد شد.»

سید حسن نصرالله اظهار داشت: «شما امروز جنگ کرامت عرب‌ها را اداره می‌کنید، کرامتی که دیکتاتورهای عرب آن را از بین بردند. ای جوانان مصر، ما چهره‌ شهیدان خود را در لبنان و فلسطین در چهره شهیدان شما می‌بینیم و مقاومت خود را در مقاومت شما می‌بینیم.»

وی افزود: «شما (جوانان مصر)‌ یادآور شهیدان و مقاومت ملت لبنان و فلسطین در برابر اسرائیل هستید. جهان عرب به شما امید بسته است و باید به این واقعیت اعتراف کنیم که مصر مادر جهان است (ام الدنیا)،‌ شما می‌توانید چهره جهان را تغییر دهید. ما مطمئن هستیم شما هم این اطمینان را دارید که می‌توانید تغییر را به وجود آورید و منتظر روزی هستیم که جایگاه فرماندهی و پیشرفت مصر را به این کشور بازگردانید.»

سیدحسن نصرالله تصریح کرد: «در نهایت تنها می‌توانیم بگوییم که کاش می‌توانستیم با شما باشیم. در میدان التحریر و بقیه میدان‌های قاهره، اسکندریه، اسماعیلیه، سوئز و برخی شهرهای این کشور. خدا شاهد است که من دوست دارم با شما باشم و خون خود را همانند هر جوان مصری در راه هدف مقدس شما تقدیم کنم.»

وی افزود: «من از طرف حزب‌الله و مقاومت اسلامی لبنان و از طرف همه گروه‌ها و احزاب ملی لبنان می‌گویم که همه تلاش خود را خواهیم کرد که شما به هدف خود برسید و برای پیروزی و دست یابی به هدف شما دعا خواهیم کرد.»