Gerdab.IR | گرداب

با صدور بیانیه‌ای در اعتراض به اغتشاش فتنه‌گران در ۲۵ بهمن؛

۲۲۳ نماینده مجلس خواستار اشد مجازات برای موسوی و کروبی

تاریخ انتشار : ۲۶ بهمن ۱۳۸۹

ما نمایندگان مسئولیت مستقیم حادثه شهادت یک دانشجوی بسیجی را در روز ۲۵ بهمن ماه ۸۹ و سایر خسارات وارده و بهره‌برداری دشمنان را از این حرکت ضد‌مردمی و ‌ضد‌اسلامی و ضد‌انقلابی، متوجه آقایان موسوی و کروبی می‌دانیم.

۲۲۳ نفر از نمایندگان مجلس با صدور بیانیه‌ای در اعتراض به اغتشاش فتنه‌گران در روز گذشته، مسئولیت خسارات و بهره‌برداری دشمنان از این حرکت و نیز شهادت یک دانشجوی بسیجی از سوی منافقین را متوجه موسوی و کروبی دانستند و خواستار اشد مجازات برای آن‌ها شدند.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، "محمد دهقان" نماینده طرقبه و چناران و عضو هیئت رئیسه مجلس پیش از پایان جلسه علنی امروز سه‌شنبه بیانیه ۲۲۳ نفر از نمایندگان مجلس را در ‌خصوص مسائل اخیر در صحن علنی مجلس قرائت کرد که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم
ملت بزرگ ایران، در حالی که پژواک فریاد ضد‌استعماری و ضد‌استبدادی امام خمینی(ره) و بازتاب قیام و انقلاب اسلامی ملت ایران پس از گذشت ۳۲ سال از تونس و مصر در فضای جهان اسلام پیچیده و بیداری اسلامی، ارکان سلطه آمریکا و اسرائیل را در منطقه به‌لرزه افکنده است، آقای کروبی و موسوی با دعوت به تظاهرات به بهانه حمایت از مردم مصر و در حقیقت برای خدمت به آمریکا و اسرائیل بار دیگر فتنه‌ای به‌راه انداختند و آب به آسیاب دشمنان اسلام و مسلمانان ریختند و برای رسانه‌های غربی آمریکایی خوراک تبلیغاتی تهیه کردند.

در‌ حالی‌که همگان قیام‌ها و انقلاب‌های امروز ملت‌های مسلمان منطقه را در برابر حکام خودفروخته مستبد، الهام گرفته از انقلاب اسلامی ایران می‌دانند و در حالی که آمریکا و اسرائیل و نوکران منطقه‌ای آن‌ها با صراحت و با نگرانی مکرر اعلام می‌کنند که می‌ترسند تونس و مصر و دیگر کشورهای اسلامی، حکومتی نظیر جمهوری اسلامی ایران به قدرت برسد، این آقایان که در ماه‌های قبل از انتخابات سال ۸۸ مدعی پیروی و اطاعت از امام راحل بودند، امروز کاری می‌کنند که باعث خوشحالی آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها می‌شود و مورد تأیید و تشویق آن‌ها قرار می‌گیرد.

از آقایان کروبی و موسوی باید پرسید: «آیا حضور ده‌ها میلیون نفری مردم مسلمان ایران در راهپیمایی اقیانوس‌گونه ملت در ۲۲ بهمن امسال و حمایت این مردم انقلابی از مردم مصر و تونس کافی نبود که شما خواستید با دعوت به تظاهراتی دیگر در ۲۵ بهمن، میدان را برای توطئه منافقین، سلطنت‌طلب‌ها و دیگر مزدوران و ضد‌انقلاب‌ها آماده کنید و از این تجمع پراکنده حداکثر چند‌هزار نفری جز خدمت به دشمنان چه طرحی داشتید؟

آقایان کروبی و موسوی مگر شما در روز قدس سال ۸۸ دعوت به تظاهرات و راهپیمایی نکردید؟ مگر نوکران و فریب‌خوردگان آمریکا و اسرائیل در آن‌روز در حمایت از شما "نه غزه نه لبنان" سر ندادند؟ پس چه شده است که امروز به یاد مردم مصر افتاده‌اید ‌که بزرگ‌ترین منشأ اعتراض آن‌ها به حکومت نامبارک حسنی مبارک کامل کردن محاصره غزه و بستن گذرگاه رفح و حمایت همه‌جانبه از اسرائیل و اطاعت کامل از آمریکا بوده است.

آیا از این بازی مبتذل و ننگ‌آور خود شرم نمی‌کنید و تصور می‌کنید که هنوز نزد مردم مسلمان و انقلابی ایران آبرویی دارید؟ آیا راهپیمایی مردم در ۹ دی ماه سال ۸۸ کافی نبود تا شما بدانید که جز حبابی بر سر دریای طوفانی مردم نیستید؟»

ما نمایندگان مجلس شورای اسلامی مسئولیت مستقیم حادثه شهادت یک دانشجوی بسیجی را در روز ۲۵ بهمن ماه ۸۹ در تهران و نیز سایر خسارات وارده و بهره‌برداری دشمنان را از این حرکت ضد‌مردمی و ‌ضد‌اسلامی و ضد‌انقلابی، متوجه آقایان موسوی و کروبی می‌دانیم و معتقدیم کاسه صبر ملت از مدارا در برابر این آقایان لبریز شده و همگان خواستار اعمال اشد مجازات نسبت به اینان هستند.

پیام ما نمایندگان مجلس که‌‌ همان پیام ملت ایران است، به مردم آزاده مصر و سایر ملت‌های مسلمان و بیدار منطقه این است که این حرکت‌های مذبوحانه را از قبیل‌‌ همان توطئه‌های آمریکا و اسرائیل بدانند و اطمینان داشته باشند که ملت بزرگ، انقلابی و مسلمان شهیدپرور ایران که پرچمدار و پیش‌آهنگ مبارزه با آمریکا و اسرائیل است، پشت سر رهبر معظم انقلاب اسلامی که سخنان شجاعانه و صریح ایشان را در نماز جمعه ۱۵ بهمن ماه ۱۳۸۹ در تهران شنیده‌اند، گام برمی‌دارند و هرگز در حمایت از انقلاب‌های شما کوتاهی نخواهند کرد و به مزدوران آمریکا و اسرائیل اجازه نخواهند داد مسیر انقلاب‌های شما را با توطئه‌های خود منحرف سازند.

درود خدا بر مردم به‌پا خاسته تونس و مصر و درود خدا بر شهدای انقلاب این دو کشور و ننگ و نفرت بر آمریکا و اسرائیل و مزدورانی که با فتنه‌گری در خدمت آنان قرار دارند.

ما نمایندگان مجلس از همه کسانی که در عالم سیاست، خود را انقلابی و مسلمان و مردمی می‌دانند و تاکنون موضع صریح در برابر آقایان کروبی و موسوی نگرفته‌اند و رفتار بیگانه‌پسند آن‌ها را محکوم نکرده‌اند، می‌خواهیم با صراحت از این‌ها اعلام بیزاری کنند و بدانند اگر در این کار کوتاهی کنند، نزد مردم جایگاه و اعتباری نخواهند داشت.

ما نمایندگان مجلس از کمیته مشترک می‌خواهیم که هر چه سریع‌تر دست پیدا و پنهان منافقان، سلطنت‌طلبان و مزدوران آمریکا و اسرائیل را در توطئه ناکام اخیر بر‌ملا ساخته و به ملت ایران معرفی کنند.

همچنین فراکسیون زنان مجلس نیز طی بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن اقدامات اخیر روز گذشته، از رهبر معظم انقلاب و ملت ایران تشکر کردند.