Gerdab.IR | گرداب

ضرب‌و‌شتم مأمور سابق سیا به‎دلیل اعتراض‌آرام به سخنان کلینتون

تاریخ انتشار : ۲۸ بهمن ۱۳۸۹

زمانی که کلینتون سخنرانی خود را شروع کرد، گاورن در اعتراض به اظهارات وی تنها به آرامی بدون آنکه حرفی بزند، مقابل حضار ایستاد و پشت خود را به کلینتون کرد.

یکی از اعضای برجسته کمیته دوستی ایرانیان و آمریکایی‌ها خبر داد که مأمور سابق سیا به‎دلیل اعتراض آرام به سخنان وزیر خارجه آمریکا در مورد محکوم کردن دولت‌هایی که به مردم خود آزادی بیان نمی‌دهند، مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، "النور عمانی" تصریح کرد در حالی‌ که "هیلاری کلینتون"، وزیر خارجه آمریکا روز گذشته در دانشگاه "جرج واشنگتن" سخنرانی می‌کرد و دولت‌هایی را که معترضین را دستگیر می‌کنند و به آن‌ها اجازه آزادی بیان نمی‌دهند محکوم می‌کرد، "ری مک‌گاورن" مأمور سابق سازمان جاسوسی سیا، ۷۱ ساله، به نشانه اعتراض مقابل جمعیت حاضر ایستاد و پشت خود را به کلینتون کرد، که از سوی تعدادی از مقامات نا‌شناس آمریکا مورد حمله، ضرب و شتم قرار گرفت و پس از آنکه به شدت مجروح شد و خونریزی داشت، به زندان انتقال داده شد.

عمانی ادامه داد: «در این شرایط کلینتون که مدعی آزادی بیان است، به هیچ عنوان با دیدن چنین صحنه‌ای سخنرانی خود را متوقف نکرد و به سخنان خود درباره حمایت از حقوق بشر و آزادی بیان ادامه داد

بر اساس این گزارش، زمانی که کلینتون سخنرانی خود را شروع کرد، گاورن در اعتراض به اظهارات وی تنها به آرامی بدون آنکه حرفی بزند، مقابل حضار ایستاد و پشت خود را به کلینتون کرد.

مک گاورن که به مدت ۲۷ سال برای سازمان جاسوسی سیا فعالیت می‌کرده است، تی‎شرت جامعه مدنی کهنه‌سربازان آمریکا برای صلح را (Veterans for Peace) در اعتراض به ادعاهای بی‎اساس آمریکا در حمایت از حقوق بشر، بر تن داشت.

النور تصریح کرد: «وی در حالی که به صورت آرام اعتراض خود را به سخنرانی کلینتون نشان می‌داد، پس از آنکه به شدت مورد ضرب و شتم مأموران نا‌شناس آمریکایی قرار گرفت و چشمانش از سوی مأموران پلیس بسته شد و درحالی که مأموران امنیتی وی را از در جلسه بیرون می‌بردند، فریاد می‌زد: پس این‌‌ همان آمریکا است؟»

مک گاورن در حالی به بیرون برده می‌شد که کبود شده بود. پارگی‌هایی روی بدن وی دیده می‌شد و آثار کوفتگی روی بدن وی مشخص بود.

"مارا ورهیدن هیلیارد"، وکیل موسسه مشارکت برای صندوق عدالت مدنی (PCJF) در خصوص این اقدام دولت آمریکا گفت: «این‌‌ همان مفهوم نهایی تملق است که کلینتون نگرانی‌های دولت آمریکا از عدم حقوق آزادی بیان در سراسر دنیا را در بوق و کرنا می‌گذارد و این در حالی است که یک فرد آمریکایی همزمان به دلیل نشان دادن اعتراض آرام خود به سخنان کلینتون مورد ضرب و شتم قرار گرفت و نهایتاً دستگیر شد.»