Gerdab.IR | گرداب

پروژه "دوستی با اسرائیل" برای خبرنگاران کلید خورد

تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۳۸۹

انجمن رسانه‌های دوستی با اسرائیل به شرکت‌کنندگان در این پروژه تکنیک‌هایی را به منظور افزایش پوشش جانبدارانه از رژیم صهیونیستی و یهودیان در رسانه‌های خبری آموزش می‌دهند تا آنچه که درباره رژیم صهیونیستی در آمریکا و رسانه‌های جهانی گزارش می‌شود را بهبود بخشد.

رژیم صهیونیستی به تازگی اقدام به اجرای پروژه‌ای رسانه‌ای با نام "دوستی با اسرائیل" در آمریکا برای خبرنگاران انتخاب شده از سراسر جهان با هدف ترمیم چهره مخدوش اسرائیل در دنیا نموده است.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، رژیم صهیونیستی به تازگی اقدام به اجرای پروژه‌ای رسانه‌ای با نام "دوستی با اسرائیل" نموده است که طی آن، یک دوره فشرده آموزشی برای خبرنگاران انتخاب شده از سراسر جهان برگزار خواهد شد و پس از آن خبرنگاران برای حمایت از رژیم صهیونیستی و ترمیم چهره مخدوش آن در جهان تلاش گسترده صورت خواهند داد.

پروژه رسانه‌ای "دوستی با اسرائیل" از خبرنگاران مذکور "متخصص حمایت از رژیم صهیونیستی" خواهد ساخت.

در تعریف این پروژه آمده است: « "پروژه اسرائیل" (TIP)، یک سازمان غیرانتفاعی، آموزشی و بدون داشتن وابستگی به حزبی خاص! است که در واشنگتن مستقر شده و تلاش می‌کند تا وجهه اسرائیل را در رسانه‌ها بهبود بخشد

پروژه اسرائیل به برخی از بهترین و باهوش‌ترین دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مدارس و دانشگاه‌ها در سراسر جهان که در رشته‌های روزنامه‌نگاری، ارتباطات، بازاریابی یا برنامه‌های روابط عمومی فارغ‌التحصیل شده‌اند، پیشنهاد داشتن فرصت شرکت در پروژه "دوستی با اسرائیل" را می‌‌دهند و سپس این افراد شغل خود را در زمینه روزنامه‌نگاری یا حمایت از رژیم صهیونیستی  آغاز می‌کنند.

TIP از این فرصت منحصر به فرد که بر اساس آموزش فشرده، تماس‌های مهم با خبرنگاران پیشرو و متخصصان ارتباطات و تجربه علمی که به خبرنگاران فرصت می‌دهد تا تجاربی را خارج از فضای آموزش کلاس‌ها و در محیط عملی کسب کنند، بهره‌مند شوند.

در طول دوره "پروژه دوستی با اسرائیل"، حامیان TIP فرصت دارند تا ارتباطات طولانی‌مدت کاری با گزارشگران و کار‌شناسان خاورمیانه ایجاد کنند.

مقر پروژه، زمانبندی و برنامه
پروژه دوستی اسرائیل در واشنگتن مستقر شده است که از ۲۰ ژوئن تا ۱۹ اوت ۲۰۱۱ اجرا و برگزار می‌شود.

خبرنگارانی که با پروژه اسرائیل همکاری می‌کنند در یک برنامه فشرده ۹ هفته‌ای شرکت داده می شوند تا در طول این مدت به روزنامه‌نگاران آینده و متخصصان حمایت از اسرائیل، هنر تحقیق، مصاحبه، نوشتن برای چاپ، مهارت‌های ارتباطات و روابط عمومی آموزش داده شوند.

سخنرانانی که در گذشته برای خبرنگاران پروژه اسرائیل سخنرانی کردند شامل: "ولف بلیتزر" از سی‌ان‌ان، "بیل کریستول" از ویکلی استاندارد، "النور کلیفت" از نیوزویک و "گروه مک لافلین" و "کلارنس پیج" از شیکاگو تریبیون بودند.

خبرنگاران پروژه TIP همچنین در تمامی جنبه‌های سازمان غیرانتفاعی انجمن دوستی اسرائیل مشارکت دارند. خبرنگاران همچنین می‌توانند از بسیاری از فرصت‌های یادگیری در واشنگتن نیز بهره‌مند شوند که این فرصت‌ها و برنامه‌ها شامل دیدار با مقامات منتخب آمریکا و سخنگویان اسرائیلی می‌شود.

کارکنان پروژه اسرائیل
در سایت رسمی این پروژه نوشته شده: «کارکنان پروژه دوستی اسرائیل شامل "لورن اپلبام" (Lauren Appelbaum)، "لیندسی سینگر"، "آلن السنر" و "جنیفر لاسلو مزرهی" (Jennifer Laszlo Mizrahi)، بنیانگذار و رئیس TIP هستند که تمامی آن‌ها در ارتباطات استراتژیک و امور خاورمیانه و اروپا کار‌شناس هستند.»

یک خبرنگار ایده‌آل پروژه اسرائیل یک نویسنده و محقق عالی است که مهارت‌های ارتباطاتی دارد و می‌خواهد رخدادهای کنونی را پیگیری کند، سخت کوش است و بازیگر کلیدی یک تیم محسوب می‌شود و علاقه شدیدی به رژیم صهیونیستی دارد!