Gerdab.IR | گرداب

خاطرات دردناک یکی از زنان محافظ قذافی

تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۳۸۹

"عزیزه ابراهیم" گفت: «محافظان زن قذافی باید شخصیت قوی داشته و بتوانند خویشان خود را فراموش کنند تا جایی که شاید مجبور به قتل اعضای خانواده خود شوند.»

یک زن لبنانی پس از گذشت ۱۷ سال اعتراف کرد سال‌ها به عنوان محافظ شخصی "معمر قذافی" در لیبی فعالیت کرده و شاهد برخی جنایات دیکتاتور لیبی بوده است.

"عزیزه ابراهیم"، زن لبنانی ساکن روستای "عیناتا" (جنوب لبنان) که سال‌ها به عنوان محافظ قذافی در لیبی فعالیت کرده است، پس از گذشت ۱۷ سال در گفتگو با شبکه الجدید اظهار داشت: «من سال‌ها به عنوان محافظ قذافی در گروهی موسوم به "راهبان انقلابی" فعالیت کردم.»

وی در ادامه گفتگو با این شبکه لبنانی افزود: «محافظان زن قذافی باید شخصیت قوی داشته و بتوانند خویشان خود را فراموش کنند تا جایی که شاید مجبور به قتل اعضای خانواده خود شوند.»

عزیزه ابراهیم که هم اکنون در لبنان ساکن است، افزود: «در یکی از مراسم‌ها بود که "حسن شقیر" برادر‌زاده قذافی صدای خود را در برابر رهبر لیبی بالا برد، دقایقی بعد یکی از همین محافظان زن از جای خود بلند شد و به سوی شقیر شلیک کرد.»

وی تاکید کرد: «در تفکرات قذافی زنان با محافظ شدن ارج پیدا می‌کنند. قذافی به آنان حقوق برابر با مردان می‌دهد که این مسئله در کتاب سبز قذافی (منشور قذافی) آورده شده است

محافظ سابق قذافی در ادامه با اشاره به یکی دیگر از خاطرات دردناک خود اظهار داشت: «یک روز قذافی در نظر داشت سخنانی را در یک مجتمع دانشگاهی داشته باشد که به همراه وی چندین محافظ زن نیز حضور داشتند. چند دقیقه بعد یک دانشجوی حقوق را به اتهام تماس گرفتن با عراق و تعدادی دیگر را از دانشکده اقتصاد آوردند که هر ۴ نفر به دار آویخته شدند.»

عزیزه ابراهیم تاکید کرد: «البته یکی از این دانشجویان به وسیله اعدام جان نباخت که محافظان زن، وی را به همراه ۱۷ نفر دیگر با شلیک گلوله کشتند. در این میان هیچ کس نمی‌توانست حرفی بزند. البته باید فریاد می‌زدیم: این‌ها خیانتکار هستند.»

محافظ سابق قذافی با ابراز امیدواری به مرگ وی اظهار داشت: «اگر همچنان محافظ قذافی در لیبی بودم، شخصا وی را به قتل می‌رساندم.»

خبرگزاری مهر