در نظر سنجی از مردم آمریکا مشخص شد؛
فاکس نیوز یک شبکه خبری آمریکایی و متعلق به روپرت مرداک صهیونیست است. وی با ساخت سریال ها و فیلم ها و محصولات رسانه ای مختلف، در زمینه اسلام ستیزی در فضای رسانه ای فعال است.
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۸۹ - ۱۵:۰۸
کد خبر: ۴۶۶۱
نظر سنجی ها نشان می دهد که آمریکایی ها، هرچه بیشتر شبکه فاکس نیوز را تماشا می‌کنند، بیشتر از اسلام متنفر می شوند.

به گزارش گرداب، بر اساس نظرسنجی موئسسه عمومی پژوهشهای دینی، آمریکایی‌هایی که فاکس نیوز را قابل اعتماد می‌دانند بیشتر عقیده دارند که مسلمانان تلاش دارند قوانین شریعت را اجرا کنند، در مقابله با افراط گرایی کم کاری کرده اند و بازرسی آنها ایده خوبی است.

فاکس نیوز یک شبکه خبری آمریکایی  و متعلق به روپرت مرداک صهیونیست است. وی با ساخت سریال ها و فیلم ها و محصولات رسانه ای مختلف، در زمینه اسلام ستیزی در فضای رسانه ای فعال است. شبکه فاکس نیوز به جناح افراطی جمهوری خواهان آمریکا گرایش دارد.

جای تعجب ندارد، اما دیدن اینکه چگونه بینندگان فاکس نیوز با مردم معمولی متفاوت هستند جالب است:

65 درصد از جمهوری خواهانی که فاکس نیوز می بینند اعتقاد دارند که مسلمانان آمریکایی برای مقابله با افراط گرایی کار چندانی نکرده اند.

82 درصد از جمهوری خواهانی که فاکس نیوز می بینند اعتقاد دارند که شنود مکالمات افراط گرایان ایده خوبی است.

41 درصد از جمهوری خواهانی که فاکس نیوز می بینند اعتقاد دارند که مسلمانان آمریکایی قصد دارند قوانین شریعت را قوانین امریکا کنند. در حالی که در این مورد، تنها 23% از جمهوری خواهانی که سایر منابع خبری را می بیننند و تنها 22% از مردم عادی به چنین چیزی اعتقاد دارند.

بدین طریق، فاکس نیوز دیدگاه های بیندگان ثابتش را تغییر می دهد.
سایر آمارها نیز بدین گونه است: تنها 53 درصد از جمهوری خواهان طرفدار فاکس نیوز اعتقاد دارند که اطلاعات درستی در مورد اسلام دریافت می کنند. در حالی که این رقم در مورد جمهوری خواهانی که از سایر منابع اخبار را دنبال می کنند 34 درصد و در مورد مردمان عادی 46 درصد است. شبکه فاکس نیوز به انعکاس واقعیت ها اعتقادی ندارد و هر جا که لازم بداند برای عملیات روانی دروغ پردازی می‌کند. این شبکه تلوزیونی چندی پیش درباره تحولات مصر نقشه‌ای را منتشر نموده بود که مصر را همسایه ایران معرفی می کرد.منبع: مشرق


نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
رهپو
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۱:۴۹ - ۱۳۸۹/۱۲/۱۸
خب اسمش روشه: فاکس نیوز یعنی شبکه خبری روباه. مکار و دغل باز.
البته این نقشه رو در ضمن خبر مربوط به نشست خبری مشترک وزیر دفاع آمریکا رابرت گیتس و همتای اسرائیلیش ایهود باراک در بیت المقدسه که درباره ی چگونگی ممانعت از فعالیت های هسته ای ایرانه و ربطی به تحولات مصر نداره ولی خب این به اصل خبر خدشه ای وارد نمی کنه و خیلی ممنون از پخش این خبر.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد