Gerdab.IR | گرداب

دختری به خاطر حفظ حجاب مویش را تراشید + عکس

تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۰

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است که نسبت قابل توجهی از جمعیتش را مسلمانان تشکیل می دهند، اما در همین حال یکی از بیشترین کشورهایی است که با دین مبین اسلام و به ویژه مسئله حجاب مخالفت می‌ورزد.

به گزارش گرداب به نقل از شیعه آنلاین، در همین حال اخیرا چندین قانون علیه حجاب و نقاب صادر و موجب محدود شدن زنان و دختران محجبه در این کشور شده است.

اخبار رسیده از پاریس پایتخت فرانسه حاکی از آن است که "سنیت دوجانی"، دختر جوان 15 ساله فرانسوی ترک تبار که از دختران محجبه در فرانسه به شمار می‌رود، پس از صدور قوانین جدید علیه حجاب، از حضور در مدرسه منع شده بود.

گفته می شود وی که از یک سو مصمم به ادامه تحصیل بوده و از سوی دیگر حاضر به کنار گذاشتن حجاب و نشان دادن موی خود به نامحرمان نبوده، در اقدامی جالب و اعتراضی تمام موی سر خود را تراشیده و با چهره جدید خود در مدرسه حاضر شد.

این اقدام وی جنجالی گسترده در فرانسه به وجود آورده و اعتراض برخی سازمان‌ها و مؤسسات مدافع حقوق بشر را برانگیخته است. در همین حال بحث و جدل‌های وسیعی در فضای مجازی و سایت های اجتماعی و تالارهای گفتگو به وجود آورده است.

"سنیت دوجانی" دانش آموز مدرسه "لویس پاستیر" در شهر "استراس بورگ" در منطقه "آلزاس" در شمال فرانسه است.

مقامات این مدرسه به وی اطلاع داده بودند که قرار است بر اساس قانون جدید صادر شده، حجاب او را در مقابل دید همگان از سرش بردارند، همین امر موجب شد که وی پیش از این اقدام، موهای سر خود را بتراشد تا وقتی حجابش را بر می‌دارند، مویی بر سر وی نباشد.