Gerdab.IR | گرداب

فرمانده فرماندهی استراتژیک:

امریکا باید با چالش‌های امنیت ملی در فضای مجازی مقابله کند

تاریخ انتشار : ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۰

فرمانده فرماندهی استراتژیک ایالات متحده در دیدار با دانشجویان حقوق دانشگاه نبراسکا - لینکن (UNL) گفت: «ایالات متحده باید با چالش‌های امنیت ملی در فضا و فضای مجازی مقابله کند و نقش ارتش را تعیین کند.»

به گزارش گرداب به نقل از اشراف‌، ژنرال رابرت کلر گفت: «فضا به صورت فزاینده‌ای در حال فشردگی، رقابت و جدال است و خطر موجود در فضای مجازی که رسانه الکترونیکی گسترده فناوری اطلاعات و ارتباطات است، "واقعیت و جایگاه امروز آن" است.»

به گفته کلر، خطر بالقوه‌ای زیرساخت‌های حیاتی کشور ما را تهدید می‌کند؛ که شامل آسیب‌های ذاتی اینترنت، افزایش تجاوز و تعدی و گاهی اوقات دشواری یافتن منبع حمله کننده است.

کلر اظهار می‌کند: «من به دنبال تعریف مجدد نقش قانون اساسی نظامی نیستم، اما در جستجوی یافتن پاسخ این سؤال هستم که نحوه به کارگیری مسؤلیت‌های نظامی برای امنیت ملی چالش‌های فضای مجازی بدون زیر پا گذاشتن آزادی‌های مدنی مردم چگونه است.»

به عقیده ژنرال در اینجا فضای UNL و برنامه قانون مخابرات می‌تواند مفید باشد.

وی گفت: «این برنامه دقیقاً همان چیزی را که ما انتظار داریم برآورده می‌کند.»

کلر معتقد است با فرماندهی استراتژیک ایالات متحده مستقر در پایگاه نیروی هوایی آفوت در جنوب اوماها، UNL و دانشجویان حقوق آن "فرصتی برای ترسیم یک جزء جدید مهیج و مهم قانون را" دارند.

او می‌پرسد: «آیا شما می‌توانید خطی بکشید که دقیقاً کارهایی که ارتش باید انجام دهد را از کارهایی که نباید انجام دهد جدا کند؟ به ما در پیدا کردن مسیر خود در این راه کمک کنید.»

کلر گفت: «فضا در حال شلوغ شدن و به چالش کشیده شدن است و دیگر پناهگاهی بی‌خطر برای تعداد انگشت شماری از کشورها نیست. در 1957، فقط ماهواره اسپوتنیک روسی در مدار زمین قرار داشت. اما امروزه 60 کشور در فضا فعالیت می‌کنند و بیش از 1100 ماهواره در مدار زمین فعال است. با این ترافیک زباله‌های فضایی به جا می‌ماند و خطر برخورد بیشتر وجود دارد.»

وی گفت: «تراکم در فضا باعث به وجود آمدن نگرانی‌های واقعی می‌شود. لازم است که ملت‌ها در مورد برنامه‌های فضایی خود مسؤلیت پذیر باشند و بعد از پایان عمر ماهواره‌هایشان به آنها رسیدگی کنند.»

کلر گفت: «پیشنهادات غیرنظامی شدن یا "خلع سلاح" فضا، موضوعات مهم رسیدگی را پیش می‌کشد. فضاپیما می‌تواند برای مقاصد تهاجمی استفاده شود؛ اگر آنها به ابزار برخورد تبدیل شوند.»