روزنامه يهودي "لوما گازين ديسرائيل" با انتشار اسنادي فاش كرد كه فيس‌بوك يك سايت استخباراتي اسرائیلي است كه براي جذب مزدور و جاسوس به نفع اسرائيل ماموريت دارد.
تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۸۸ - ۰۶:۲۸
کد خبر: ۵۲۹
به گزارش گرداب به نقل از فارس، يك روزنامه فرانسوي واقعيت‌هاي جديدي از پشت پرده سايت "فيس‌بوك" را افشا كرد كه ثابت مي‌كند اين سايت به وسیله دستگاه جاسوسي "موساد" و "سيا"ي آمريكا با هدف جاسوسي در كشورهاي هدف راه‌اندازي شده است.

روزنامه يهودي "لوما گازين ديسرائيل" با انتشار اسنادي فاش كرد كه فيس‌بوك يك سايت استخباراتي اسرائيلي است كه براي جذب مزدور و جاسوس به نفع اسرائيل ماموريت دارد.
 
پرونده‌اي كه "لوما گازين ديسرائيل" براي فيس‌بوك منتشر كرده است شامل اطلاعاتي در خصوص راه‌هاي جاسوسي براساس متدهاي مخابرات اسرائيل و آمريكا از طريق افرادي عادي است كه خطرات اين ماموريت را نمي‌دانند.
 
اين روزنامه مي‌نويسد: اين‌گونه افراد فكر مي‌كنند فقط وقت خود را در برابر صفحات چت تلف مي‌كنند و چيز مهمي نيست، حتي اين موضوع را به فكاهي نيز مي‌گيرند.
 
لوما گازین در ابتداي گزارش خود نوشته است كه در جمع‌آوري اين اطلاعات درباره فيس‌بوك از منابع "بسيار مطلع " استفاده كرده است.
 
اين گزارش ميزان دست داشتن رژیم صهیونیستی در اداره فيس‌بوك را فاش كرده است تا جايي‌كه سفير این رژیم در پاريس اين مجله يهودي فرانسوي را متهم به "افشاي اسراري كرد كه نبايد آنها را براي دشمن فاش مي كرد".
 
لوما گازين اين اقدام رژیم صهیونیستی را "جاسوسي اينترنتي" توصيف كرده است. برپايه اين گزارش، حكومت اسرائيل از طريق فيس‌بوك به ميزان زيادي از اطلاعات درباره استفاده‌كنندگان اين سايت در جهان عرب و اسلام دسترسي پيدا مي‌كند، آن‌گاه براي تخمين و ارزيابي وضعيت جوانان عربي و اسلامي آن را در اختيار اساتيد روانشناسي وابسته به دستگاه‌هاي استخباراتي قرار مي‌دهد.

"جرالد نيرو" استاد علم روانشناسي در دانشگاه "پرووانس فرانسه" و صاحب كتاب "خطرات اينترنت" درباره اين شبكه مي نويسد: شبكه‌هايي كه افشا شده‌اند عبارتند از مجموعه‌ای از شبكه‌هايي كه به وسیله روانشناسان اسرائیلي مديريت مي‌شوند و هدف انان نيز درجه‌بندي و به‌كارگيري جوانان مقيم كشورهاي جهان سوم خصوصا آنهايي است كه در محدوده نزاع عربي‌-اسرائيلي حضور دارند و يا مقيم كشورهاي آمريكاي جنوبي هستند.

اين استاد علم روانشناسي مي‌نويسد: برخي كاربران اينترنت معتقدند وقتي كه كاربر روبروي شما درباره مسائل به عنوان مثال جنس مخالف با شما صحبت مي‌كند بنابراين نمي‌توان به وي شبهه سياسي داد از اينرو فضا كاملا براي هرگونه جاسوسي آماده است. اين درحالي است كه دست‌اندركاران چنين سايت‌هاي شبكه‌اي از اين گفت‌وگو به عنوان ابزاري براي رسوخ در روان انسان مقابل خود استفاده مي كنند. انسان‌هايي كه شما نمي‌توانيد در هيچ فضاي ديگري تا اين اندازه به آن‌ها نزديك شويد. مديران اين‌گونه شبكه‌ها با نزديك شدن به كاربر خود نقاط ضعف و قوت وي را شناسايي كرده و راه براي استفاده از آنان به عنوان يك جاسوس و در نهايت ورود آنان به دنياي جاسوسي، آماده مي‌شود.

سايت فيس‌بوك كه ماهانه يك ميليون نفر در سراسر دنيا به عضويت آن درمي‌آيند، تمام اطلاعات اعضاي خود را علنا منتشر كرده است. فیس‌بوک اطلاعاتی شامل تعداد زيادي از اطلاعات شخصي و بيوگرافي كاربران به همراه شماره تلفن آنان  را در اختيار موتورهاي جستجوگر "گوگل" و "ياهو" با هدف ورود زودهنگام به مسابقه "ساخت راهنماي الكترونيكي جهاني" قرار داد. اين اطلاعات حتي شامل اطلاعاتي درباره دوستان نزديك كاربر عضو نيز هست.
 
در حال حاضر روزانه 200 هزار كاربر عضو فيس‌بوك مي‌شوند و براساس گفته‌هاي مديران اين سايت در حال حاضر اين سايت داراي 42 ميليون عضو است.

تمام اطلاعاتي كه نشريه فرانسوي لوما گازين ديسرائيل منتشر كرد با اطلاعاتي كه نشريه اردني "الحقيقه الدوليه" در 9 آوريل سال 2008 منتشر كرد همخواني دارد.
 
اين نشريه در گزارشي مبسوط تحت عنوان "دشمن پنهان" نوشت: مديران سايت‌هاي شبكه‌ای كاملا مي‌دانند كاربرانشان از چه نقاط ضعفي برخوردارند و براساس آن برنامه‌ريزي مي‌كنند. به عنوان مثال با طرح مسائلي چون آزادي‌هاي اجتماعي، مشكلات جوانان و... افقي روشن و در دسترس براي او ساخته و آنگاه در فرصتي مناسب از آن بهره مي‌گيرند، نظير آنچه كه در مصر صورت گرفت و فيس‌بوك از كاربران خود در اين كشور مي‌خواست دست به نافرماني‌هاي مدني بزنند.
 
 
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۶
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۰۲:۰۱ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۰
با اینکه فردی رسانه ای و واقف به ترفندهای این شیاطین هستم اما تا به حال به این موضوع فکر نکرده بودم که اطلاعات فردی و آگاهی از عقاید افراد جامعه ای مثل ایران چقدر می تواند مورد سو استفاده سرویس های اطلاعاتی قرار گیرد آن هم در سایتی مثل فیس بوک و حتی یاهو و امثال آن! اما نقدی هم بر تیمهای رصد فرهنگی و امنیتی ما می رود که چرا بعد از وقوع یک اتفاق و شکل گیری یک حرکت اطلاع رسانی می کنند؟ ایران به نظر بنده برترین قدرت اطلاعاتی منطقه را داردو خیلی زود تر می تواند این توطئه ها را در نطفه خفه کند ! مطلب بعدی آموزش و پرورش و مهندسی فرهنگی و ایجاد جذابیت برای جوانان و نوجوانان پاکدل ایرانی است که جذب و شیفته رنگ و لعاب سایتها و برنامه های تلویزیونی هدفمند نشوند ! در هر صورت من به توان ایرانی اعتقاد کامل دارم . ایرانی می تواند برتر ، پاک تر و هشیار تر و پیشرفته تر باشد. هر چند که تا به امروز عقب نگه داشته شده ایم ، اما صدای غرورو استقلال ایرانی به گوش می رسد، نمونه آن ایستادگی و مقاومت و حق خواهی و شکوفایی در عرصه انرژی هسته ای ! خداوند امثال آقای احمدی نژاد را حفظ کند . درضمن تولید برنامه های مستند مانند شوک بسیار در آگاهی بخشی به جامعه موثر است البته نه بعد از مرگ سهراب ! بلکه زمانی که سهراب هنوز می تواند برای آبادانی ایران بکوشد.
____________
ایجاد این سایت و هشدارهای ما برای این است که جوانان ما و جامعه ما از خطرات آگاه شوند تا نوش دارو بعد از مرگ سهراب نباشد به هر صورت از شما و نظراتتان ممنونیم
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۰:۴۳ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۸
دشمنان بدانند که تا بسیج و سپاه هست آسایش نخواهند داشت ولو برای لحظه ای.ما تا آخرین قطره خون، پای ولایت و ارزشهای انقلاب هستیم و نمی گذاریم خون شهدا ما پای مال شود.
___________________________________
سلام و درود بر جوانان مسلمان و متدین و انقلابی این سرزمین که برای حفظ ارزشهای انقلاب و حفاظت از ایران عزیز سر از پا نمی شناسند. خدا حفظتان کند
ناشناس
|
FRANCE
|
۲۲:۱۲ - ۱۳۸۸/۰۹/۱۹
هر ایرانی‌ در هر گوشهٔ جهان، خاری است بر چشمان استکبار جهانی‌، تا نظام مقدس اسلامی پابرجاست، پرچم نبرد حق علیه باطل همواره در احتزاز است
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۴:۱۷ - ۱۳۸۸/۰۹/۲۳
با سلام خدمت شما عزيزان رزمنده . متاسفانه دشمن با گستاخي و وقاحت و كينه توزي تمام ، آرمانها و ارزشهاي ديني و اسلامي و اجتماعي ما را هدف قرار داده است. و اين برهه از زمان مهمترين مسئوليت، آگاهي بخشي نسبت به جامعه مخصوصا" حساسترين قشر آن يعني جوانان است. تمام مصيبتهايي كه گاها" گريبانگير انسانها ميشود ناشي از ناداني و جهالت و حماقت چه در بعد ديني ، اجتماعي، اقتصادي و ساير شئونات زندگي. بنابر آگاهي بخشي شما سروران گرانقدر در تنوير افكار عمومي نسبت به تله گذاريهاي پيچيده دشمن در سرراه عزت ، شرف ، پاكيزگي و ايمان ايرانيان اقداميست بس ارزشمند و سزاوار تقدير. به اعتقاد من در برنامه هاي راديويي و تلويزيوني كه مخاطب بيشتري دارند نسبت به اين روشنگريهاي ميبايست اقدام نمود تا تاثير و آگاهي بخشي جامعتري را بر جاي گذارد. من بعنوان رزمنده هشت سال دفاع مقدس و بنده ناچيز خدا ، از درگاه حضرت باريتعالي موفقيت روزافزون شما رزمندگان جبهه هاي جديد حق عليه باطل را مسئلت مينمايم.
___________________
خداوند امثال شما را برای این انقلاب و برای این مردم خوب و شریف حفظ نماید انشاالله مسئولین رسانه ملی به این مهم توجه بیشتری خواهند کرد.
علی
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۱:۵۶ - ۱۳۸۹/۰۳/۲۴
خداوند شر دشمنان اسلام و ایران را به خودشان برگرداند انشاءالله
mitra
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۳۰ - ۱۳۹۲/۰۹/۲۸
متاسفانه جمع کثیری از ایرانیا ناآگاهن امیدوارم با این اطلاعات مفید بتونیم آگاهشون کنیم
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد