Gerdab.IR | گرداب

مقابله در جنگ‌های مدرن با گوشی هوشمند

تاریخ انتشار : ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۰

ارتش آمریکا از برنامه‌نویسان و توسعه‌دهندگان نرم افزاری درخواست کرده تا نرم افزارهایی ویژه نظامیان ارتش طراحی کنند.

به گزارش گرداب به نقل از موبنا، ارتش آمریکا  از برنامه نویسان خواست تا نرم افزاری ویژه نظامیان این کشور طراحی کنند تا روی گوشی‌های هوشمند نصب شده و دستگاه های تلفن همراه را به اسلحه جدیدی برای جنگ های مدرن تبدیل کنند.

فناوری‌های موبایلی همچون GPS کاربردهای به نظر ساده‌ای دارند، اما همان ویژگی‌هایی که اجازه می دهد افراد موقعیت خود را با دوستانشان بررسی کنند یا نزدیک ترین ایستگاه پمپ بنزیل را پیدا کنند، می تواند برای ارتباط میان واحدهای جنگی سربازان مورد استفاده قرار گیرد یا نقاط بحرانی را روی نقشه نشان دهد.

به این ترتیب ارتش به دنبال یافتن راه های جدید برای حمله به دشمن با استفاده از نرم افزارهای ارتشی است.

از این رو ارتش آمریکا سخت در حال کار بر روی نرم افزارهای اصلی از قبیل نقشه است تا برای حملات جنگی به فناوری های دقیق‌تری دسترسی داشته باشد. هم اکنون واحدهای رزمی از نرم افزارهای سنتی برای تاخت و تاز در مانورها و تمرین‌ها استفاده می‌کنند.

حتی نرم افزاری بر اساس نسخه جنگ افزار جهانی مجازی Google Earth که تصاویر زنده از دوربین هایی که از فضا عکس گرفته‌اند در دست دارند.

ارتش آمریکا به دنبال نرم افزارهایی برای گوشی‌های هوشمند است که ابزاری قدرتمند و قابل حمل به آنها ارائه دهد تا در زمانی که از یورش دشمن مطلع شدند به افراد دیگر اطلاع دهند.

سال گذشته آژانس های دفاعی نرم افزاری برای آی‌فون و گوشی‌های مبتنی بر اندروید ارائه کردند.