Gerdab.IR | گرداب

مستند صوتی "نقطه رهایی"

تاریخ انتشار : ۰۱ خرداد ۱۳۹۰

اوایل دی‌ماه هشتاد و هفت بود كه رژیم اشغال‌گر قدس دست به قتل عام مردم مظلوم غزه زد و قلب ملت آزاده‌ دنیا را جریحه‌دار كرد.

درپی این فاجعه‌ هولناك، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ولی‌امر مسلمین جهان، ضمن محكوم‌كردن شديد این اقدام، سكوت و بی‌اعتنايی سازمانهای جهانی و برخی دولتهای عربی را زمينه‌ساز اين جنايات خواندند و با اعلام روز دوشنبه نهم‌دی‌ماه 87 به عنوان عزای عمومی، همه مجاهدان فلسطينی، ملتهای مسلمان و آزاديخواه، علما، روشنفكران و رسانه‌های جهان اسلام را به ادای مسئوليت بسيار سنگين خود در مقابله با جنايات صهيونيزم خونخوار فرا خواندند.
 
پس از آن بود كه عده‌ای از جوانان كشورمان تصمیم‌گرفتند از سه‌شنبه دهم دی‌ماه 87، برای اعزام به غزه در فرودگاه مهرآباد تهران تحصن كنند.

دلایل و انگیزه‌ این جوانان برای آغاز حركت، شرح اتفاقاتی كه در ترمینال یكم فرودگاه مهرآباد روی داد، دلیل پایان تحصن و واكنش رهبر انقلاب به این حركت، در قالب مستندی صوتی با عنوان "نقطه رهایی" از سوی دفتر حفظ و نشر آثار رهبر معظم انقلاب منتشر شد.

این مستند 12 دقیقه‌ای، كه از بین بیش از 10 ساعت صوت شامل گفتگو، برداشت صوتی از تحصن و دیگر قطعات تدوین شده است، همزمان با حركت بیداری اسلامی ملت‌های منطقه خاورمیانه در اختیار علاقمندان قرار می‌گیرد.