Gerdab.IR | گرداب

تبدیل یک کلیسا به مسجد

تاریخ انتشار : ۰۵ خرداد ۱۳۹۰

مسلمانان فلوریدای آمریکا برای ساخت مسجد در محلی که پیشتر کلیسایی در آن قرار داشت، به شورای شهر درخواستی ارائه دادند.

مسلمانان فلوریدا برای ساخت یک مسجد جدید در ساختمانی به مساحت ۱۱ هزار متر مربع که پیشتر کلیسایی در آن قرار داشت و اکنون متروکه شده، درخواستی را به شورای شهر ارائه کرده‌اند.

به گزارش گرداب به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سان سیاتل، ائتلاف انجمنهای غرب بوینتون از "صالح الراونی"، معمار برجسته این منطقه خواسته اند طرحی برای مسجد پیشنهاد شده ارائه کند، چرا که این ائتلاف هیچ مخالفتی با ساخت مسجد ندارد.

"کن لسیتر"، رئیس این ائتلاف گفت: «مسلمانان همسایگان خوبی هستند و مسجد آنها نیز چون سایر اماکن عبادی و کلیساها فعال خواهد شد.»

این ائتلاف تنها از متولیان ساخت مسجد خواسته برای مسجد پارکینگ بزرگی تعبیه کنند تا نگرانی افزایش بار ترافیک در زمان اقامه نمازهای جماعت در این منطقه کاهش یابد.

در این میان تنها مخالفتهای جزئی با ساخت این مسجد از سوی برخی ساکنان صورت گرفته است و علت اصلی آن نیز مخالفت با طنین انداز شدن صدای اذان از مناره های مسجد است؛ این در حالی است که بر اساس اظهارات لسیتر این مسجد بدون مناره ساخته می شود و اظهار این نگرانی از سوی برخی ساکنان بی مورد است.

در بخش پلم بیچ در فلوریدا هفت مسجد قرار دارد و براساس اعلام دفتر شورای روابط اسلامی آمریکایی در این منطقه مسلمانان بخش پلم بیچ در سالهای اخیر رشد چشمگیری داشته اند و تعداد کنونی آنها ۱۰ هزار نفر تخمین زده می شود.
 
منبع: مهر