Gerdab.IR | گرداب

گزارش کار مدیر فیس‌بوک به رهبران غربی + عکس

تاریخ انتشار : ۰۷ خرداد ۱۳۹۰

نشست گروه هشت یا G8 روز پنجشنبه درباره اینترنت و مسائل مربوط با آن با حضور دو گروه متفاوت از افراد سرشناس جهان متشکل از سیاستمداران و مدیران بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات در کشور فرانسه برگزار شد.

به گزارش گرداب به نقل از مهر، این نشست با حضور سیاستمدارانی از قبیل "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلستان، "نیکلای سرکوزی" رئیس جمهور فرانسه و "آنگلا مرکل"، صدر اعظم آلمان برگزار شد. در حالی‌که در سویی دیگر مدیران بزرگترین شرکتهای تکنولوژی ارتباطات و اطلاعات از قبیل "مارک زوکربرگ"، بنیانگذار شبکه اجتماعی فیس بوک و"اریک اشمیت"، مدیر اجرایی شرکت گوگل حضور داشتند.

در این نشست زوکربرگ 27 ساله با رئیس اتحادیه اروپا، "هرمان ون رومپوی"، "جوز مانوئل باروسو"، رئیس کمیسیون اروپا و "استفان هارپر"، نخست وزیر کانادا به گفتگو پرداخت.

زوکربرگ در این نشست از اینترنت به عنوان نیرویی قدرتمند نام برد که به انسانها مجال ابراز عقیده داده است. وی در گفتگویی با اریک اشمیت گوگل، موضوعاتی از قبیل متعادل سازی آزادی شبکه با در نظر گرفتن محافظت از حریم خصوصی و حقوق معنوی کاربران را مورد بررسی قرر داد.

در پیش‌نویسی که از ابلاغیه نهایی این نشست در ارتباط با اینترنت تهیه شد، گروه هشت تعهد داد آزادی، شفافیت و رقابت عادلانه در صنعت آنلاین را حفظ کند در پیش‌نویس این جلسه دو روزه که در پاریس برگزار شد همچنین اعلام شد که گروه هشت به حقوق بشر و آزادی احترام خواهد گذاشت.

در این نشست همچنین کشورهای گروه هشت تعهد دادند تا برنامه ای علیه تعدی به حقوق معنوی و حریم خصوصی و اطلاعات کاربران تعهد را ارائه کنند.