يك مركز پژوهشي وابسته به رژيم صهيونيستي اعلام كرد که رژيم عربستان پس از سرنگوني حسني مبارك از رياست جمهوري مصر احساس تنهايي و شكست مي كند.
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۰ - ۱۶:۲۹
کد خبر: ۵۷۷۸
به گزارش گرداب، مركز تحقيقات راهبردي بگين- سادات در گزارشي ضمن بررسي قيام هاي مردم منطقه عليه رژيم هاي همسو با آمريكا و اسرائيل نوشت: عربستان سعودي پس از خلع مبارك در مصر بيش از پيش احساس تنهايي مي كند. خاندان حاكم بر عربستان معتقدند انقلاب هاي چند ماه اخير در منطقه آنها را به شدت ضعيف كرده است. آنها بيش از گذشته خود را در مقابله با ايران تنها احساس مي كنند.

اين مركز تحقيقاتي خاطرنشان كرد: عربستان پس از سقوط رژيم حسني مبارك، نگران نزديكي و اتحاد بين مصر و ايران است. اكنون به نظر مي رسد اتحاد كشورهاي عرب به رهبري عربستان و در مقابل ايران فروپاشيده است. مصر كه ديگر در اين اتحاد ضد ايراني حضور ندارد و رژيم بحرين هم به لبه فروپاشي ايستاده است. آمريكا هم موقعيت متزلزلي دارد.

در گزارش مركز پژوهشي اسرائيلي همچنين تصريح شده است: عربستان قبل از شروع انقلاب هاي منطقه تصور مي كرد هدايت اتحاد كشورهاي عرب سني را در خاورميانه به دست دارد و مورد حمايت آمريكا نيز واقع است اما سياست هاي متزلزل دولت اوباما در قبال انقلاب هاي عربي و عدم حمايت كافي او از مبارك در مصر، تمام تصورات دولت عربستان را برآشفت و باعث خشم عربستان شد. اكنون حمايت آمريكا از رژيم هاي استبدادي منطقه دشوارتر شده است.

منبع: کیهانبرچسب اخبار:
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
Pouria
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۸:۱۷ - ۱۳۹۰/۰۳/۰۸
به قول دکتر احمدی نژاد : "آمریکا دوست خوبی برای هیچ کشوری نیست". (نقل به مضمون)
عربستان حالا مانده تا بفهمه این جمله یعنی چی. وقتی مردمش قیام کردند و اوباما را پشت ملتش دید تازه میفهمه دوستی با آمریکا چه معنایی دارد. بالاخره اوباما دمکراسی خواه است دیگه و از قیامهای مردمی حمایت میکند. (به دید خودشون)
reza
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۲
این پیر مرد عبدل عرق خور کی افقی میشه،خدا میدونه!خودشو خلیفه میدونه مرتیکه عوضی
مجید
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۱۱:۲۸ - ۱۳۹۰/۰۳/۱۲
آره خصوصا توی فوتبال. دم بچه های ایرونی خودمون گرم که همیشه حال این تنبلهای شکم گنده سعودی رو گرفتن. البته سعودی ها توی هیچ زمینه ای توان مقابله با ایرونی با غیرت و با ذکاوت رو ندارن. تو بگو علم. تو بگو فرهنگ. تو بگو سیاست. تو بگوورزش. اصلا تو بگو کلاس. ما همه چیمون سره به اینا. خدایا شکرت
ناشناس
|
IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF
|
۲۰:۲۳ - ۱۳۹۰/۰۸/۰۱
عربستان در مقابل ايران به شدت احساس ضعف می‌کند...عربستان از نظر سیاست خارجی و موقعیت جهانی پیر فرتوت و از کار افتاده شده اصلا نباید ان را با ایران مقایسه کرد.
نظر شما :
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی:
Chaptcha
حروفي را كه در تصوير مي‌بينيد عينا در فيلد مقابلش وارد كنيد