Gerdab.IR | گرداب

روايت افسر سابق سيا از رفتار تحقيرآميز اسرائيل با آمريكا

تاریخ انتشار : ۰۹ خرداد ۱۳۹۰

افسر سابق سازمان جاسوسي آمريكا از رفتار پرتناقض و باج گيرانه اسرائيل نسبت به واشنگتن به شدت انتقاد كرد و آن را تحقيرآميز توصيف كرد.

به گزارش گرداب، فيليپ جرالدي افسر سابق سازمان سيا با اشاره به سفر پرماجراي نتانياهو به آمريكا و حضور وي در كنگره و اجلاس ايپك نوشت: نتانياهو مي دانست كه اوباما ممكن است يك طرح صلح پوچي را مطرح كند كه حرف حسابش باز كردن درهاي مذاكره با فلسطينيان است و البته چنين طرح صلحي فقط وقتي موفق است كه همه فلسطينيان تسليم اسرائيل شوند، همه فلسطين تحويل اسرائيل داده شود و فلسطيني ها جمع كنند و بروند اردن.

 تقريباً همه نمايندگان كنگره مي دانستند نفس اينكه يك نخست وزير اسرائيلي درباره صلح سخن بگويد يك دروغ است، درباره اوباما هم چنين است. اما با اين حال آنها بلند مي شوند و برايش كف مي زنند(!)

به گزارش قدسنا به نقل از الحوار، "جرالدي" با اشاره به دروغ پردازي هاي گسترده اسرائيل، پرسش هايي را پيش مي كشد و مي نويسد: اسرائيل زرادخانه هسته اي منحصر به فردي دارد كه مي تواند هر نقطه اي را در اروپا و آسيا هدف قرار دهد. آنها همچنين از سامانه موشكي مجهزي برخوردارند. اسرائيل هر چند وقت يكبار به همسايه اي حمله مي كند. آنها به تازگي 20 نفر از تظاهركنندگان فلسطيني غيرمسلح را به قتل رساندند، اما با اين حال مدام مي گويند كه از سوي كشورهاي منطقه در معرض تهديد هستند. چرا؟

وي مي افزايد: اگر اسرائيل دولت ثروتمندي است چرا بايد هر سال 3ميليارد دلار كمك از محل ماليات هايي كه از مردم آمريكا گرفته مي شود، دريافت كند؟

اسرائيل بيش از هر كشور دوست ديگري از آمريكا جاسوسي كرده است. شما اسناد محرمانه دفاعي ما و همچنين اطلاعات دارايي با ارزش اقتصادي ما را دزديده ايد و از آن به نفع خود بر ضد آمريكا استفاده كرده ايد.

قبل از حمله يازده سپتامبر شما در حال اجراي يك عمليات غيرقانوني و جاسوسي در حد گسترده در داخل آمريكا بوديد و شما احتمالاً حتي در سطح پيشرفته درباره برخي جنبه هاي اين حمله تروريستي باخبر بوديد. شما به داخل سيستم هاي مخابراتي ما حتي در كاخ سفيد نفوذ كرديد و هر آنچه را مي خواهيد به راحتي در آمريكا انجام مي دهيد آن هم در شرايطي كه وزارت دادگستري و رئيس جمهور آمريكا تمايلي براي بازداشت يا محاكمه جاسوسان اسرائيلي ندارند. آيا زمان آن نرسيده است كه اسرائيل تعهدي قاطع براي توقف اين جاسوسي ها بدهد؟

اين افسر اطلاعاتي سابق، "جاناتان پولارد"، جاسوس اسرائيلي دستگير شده را مسئول مرگ شماري از افسران اطلاعاتي آمريكا دانست و خاطرنشان كرد: پولارد بيشتر از هر جاسوس ديگري در تاريخ آمريكا اسناد و اطلاعات بسيار محرمانه و طبقه بندي شده اي را دزديده اما حتي از اين اقدامش ابراز تأسف هم نكرده است. حتي برخي از شخصيت هاي برجسته در حكومت اسرائيل نيز او را يك قهرمان مي شناسند.

چطور ممكن است كسي كه تا اين اندازه به آمريكا آسيب رسانده در كشوري كه بزرگترين دريافت كننده دلارهاي آمريكا است و حتي متكي به حمايت هاي سياسي واشنگتن نيز است، به عنوان قهرمان ياد شود؟

فيليپ جرالدي با اشاره به استفاده آمريكا از حق وتو در حمايت از اقدامات جنايتكارانه و غيرقانوني اسرائيل و به‌ويژه وتوي قطعنامه شوراي امنيت عليه شهرك سازي صهيونيست ها نوشت: حمايت از اسرائيل باعث شده كه آمريكا در مقابل ديدگان جهان به عنوان يك دروغگو يا فريب كار ديده شود و آمريكايي ها در سفرهاي خارجه شان با خطر مواجه شوند. آيا اكنون زمان آن نرسيده است كه اسرائيل از لابي قدرتمندش براي وادار كردن واشنگتن براي انجام اقداماتي عليه منافع مردم آمريكا دست بردارد؟

عضو پيشين سازمان سيا با اشاره به دروغ گويي هاي مكرر مقامات صهيونيست عليه برنامه هسته اي ايران تأكيد كرد: دولت اسرائيل از سال 1995دائماً ادعا كرد ايران 6 ماه يا يك سال ديگر سلاح اتمي مي سازد. اكنون 16 سال از آن ادعا گذشته و پيش بيني هاي شما دروغ از آب درآمده است، اما هرگز به نظر نمي رسد كه از اين رويكرد خود شرمنده شده باشيد.

به نظر مي رسد ايران خواهان توليد بمب هسته اي نيست اما شما هميشه براي اينكه ايران را به عنوان دشمن آمريكا- به همان ميزاني كه با شما دشمن است- معرفي كنيد نسبت به تهديد و خطرآميز بودن ايران اغراق كرديد. اخيراً مئير داگان، رئيس سابق موساد، نيز گفته است كه حمله به ايران احمقانه ترين چيزي است كه تاكنون شنيده ام. آيا اكنون زمان آن نرسيده است كه ايران را ديگر به عنوان توجيهي براي برنامه پرهزينه نظامي و خطرناك آمريكا و وفق دادن خاورميانه با نيازهاي اسرائيل ذكر نكنيد؟
     
منبع: کیهان