Gerdab.IR | گرداب

خرسندی مدعیان حقوق بشر از لغو حکم اعدام سعید ملک پور

تاریخ انتشار : ۲۲ خرداد ۱۳۹۰

غرب با ابراز خرسندی از نتایج فعالیت های خود و برخورداری از دیپلماسی رسانه ای علیه ایران، فشار رسانه ای را راهکار مناسبی برای اثرگذاری بر پرونده های قضائی ایران می داند.

به گزارش گرداب، "گزارش  ‌گران بدون مرز" که به منظور تحت فشار گذاشتن ایران از زاویه حقوق بشر، فعالیت های گسترده ای را با حمایت گسترده غرب علیه ایران انجام داده است؛ روز گذشته پس از اعلام لغو حکم اعدام سعید ملک پور (گرداننده سایت های مستهجن) بیانیه ای منتشر کرد که در ابتدای آن آمده است:

"گزارش‌گران بدون مرز با خرسندی از خبر لغو حکم اعدام سعید ملک پور از سوی دیوان  عالی مطلع شد. این برنامه‌نویس سایت‌های اینترنتی در آبان ماه ١٣٨٩ از سوی  دادگاه انقلاب اسلامی تهران برای راه‌اندازی سایت‌های "پورنوگرافی" و " ضد  اسلامی" به اعدام محکوم شده بود."

این گروه پس از احساس پیروزی در قبال این پرونده، در پایان بیانیه خود تاکید کرده بودند: "ما خواهان لغو همه‌ احکام مغایر با موازین حقوق بشر هستیم."
 
به نظر می رسد غرب با برخورداری از دیپلماسی رسانه ای خود علیه ایران، فشار رسانه ای را راهکار مناسبی برای اثرگذاری بر پرونده های قضائی ایران و در نهایت به عقب راندن و شکستن مقاومت ایران در تصمیمات خود می داند.

غرب این فشار رسانه ای را بارها آزموده است و آن را در پرونده هایی همچون آمنه بهرامی، سکینه آشتیانی، شهلا جاهد، 3 جاسوس آمریکایی (سارا شورد) و پرونده هایی مشابه به اجرا در آورده است.

حداقل دستاورد این فشار رسانه ای و جنگ نرم علیه ایران، برای غرب این است که قطعنامه ای غیر رسمی را در حوزه حقوق بشر علیه ایران، به تصویب افکار عمومی خواهد رساند.

اکنون با لغو حکم اعدام سعید  ملک‌پور، که جوانان زیادی را به دام انحطاط اخلاقی و سقوط کشانده است؛ جنبش های حقوق بشری که سیاست ها و اهداف ضد ایرانی غرب را دنبال می کنند و وابستگی وجودی به غرب دارند؛ به نظر می رسد که جانی تازه گرفته اند و با خرسندی بیانیه می دهند. تا آنجا که بر لغو همه احکام مغایر با موازین حقوق بشر آمریکایی تاکید می ورزند.

پیش از این نیز غرب برای آزادی سعید ملک پور، وی را عضو جنبش سبز خوانده بود و حکم وی را سیاسی جلوه داده بود تا وی را با این حربه آزاد کند؛ اما این فشار رسانه ای با شکست مواجه شده بود.

سعید ملک پور با همکاری دولت کانادا سایت های آویزون، ایران‌سکس و ایکس‌پرشیا  و تعداد دیگری از سایت‌های پورنو را تاسیس و مدیریت کرده است که در این میان تنها سايت آويزون با جذب بيش از 300.000 كاربر ثبت‌نام شده و روزانه 20 تا 40 هزار بازديدكننده داشته است.

این سایت ها حاوی خاطرات مستهجن فارسي، خاطرات مستهجن انگليسي، عكس مستهجن ايراني، عكس مستهجن خارجي، طنز مستهجن، ويدئو وكليپ‌هاي مستهجن، پادكست (شامل فايل‌هاي صوتي مستهجن، طنز و اخبار آويزون) و انجمن‌هاي گفت‌وگوي مستهجن بوده است.

تنها سايت آویزون از سال 85 تا87  در مجموع بيش از 22 ميليون نفر بر اساس  IP بازديد داشته است و جمع كل صفحات بازديدشده به بيش از 300 ميليون صفحه بالغ شده است.

منبع: مشرق