Gerdab.IR | گرداب

افزایش نگران‌کننده کودکان نامشروع در آمریکا

تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۰

بیش از نیمی از مردان آمریکایی زیر 45 سال اعلام کرده‌اند که دارای یک کودک نامشروع هستند.

به گزارش گرداب به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، در آستانه روز جهانی پدر مؤسسه تحقیقاتی پیو آمریکا (Pew) در تحقیقی به بررسی وضعیت پدران آمریکایی و نقش آنها در تربیت فرزندان پرداخت.

نتایج این تحقیق نشان می دهد از هر چهار مرد آمریکایی صاحب فرزند، یک نفر (معادل 27 درصد) هیچ اطلاعی از وضعیت فرزند خود ندارد که این میزان در مقایسه با آمار سال 1960 میلادی 2 برابر شده است.

همچنین نتایج تحقیقات مؤسسه پیو نشان می دهد، تمایل مردان آمریکایی به داشتن فرزند بدون ازدواج رسمی نیز به ‌شدت افزایش یافته است، به طوری که این میزان در میان سیاه پوستان 59 و در میان سفید پوستان 37 درصد اعلام شده است.

بر این اساس از هر چهار مرد آمریکایی 20 تا 24 سال، سه نفر بدون ازدواج صاحب فرزند هستند. همچنین آمار کودکان نامشروعی که با مادر خود زندگی می کنند از 5 درصد در سال 1960 میلادی به بیش از 41 درصد در سال 2008 افزایش یافته است.

شمار زیادی از زنان آمریکایی مجبورند فرزندان نامشروع خود را بدون حضور پدر کودک بزرگ کنند که این مسئله به گفته جامعه شناسان آمریکایی مهمترین مشکل پیش روی جامعه و دولتمردان است، چرا که علاوه بر تحمیل بار مالی شدید بر دوش سازمان های تأمین اجتماعی، جامعه آمریکا با موجی از ناهنجاریهای اجتماعی به دلیل وجود این کودکان تک سرپرست مواجه است.

وزارت بهداشت آمریکا چندی قبل در گزارشی از تمایل بیشتر کودکان فاقد پدر به فرار از خانه یا اقدام به خودکشی خبر داد. همچنین 85 درصد از کودکان آمریکایی با مشکلات رفتاری، به صورت تک والد و بدون حضور پدر زندگی می کنند.

نگرانی دیگر جامعه شناسان آمریکایی پایین آمدن چشمگیر نرخ ازدواج و عدم تمایل جوانان این کشور به تشکیل زندگی به‌ صورت رسمی و قانونی است.

"ویکتور نلسون" مشاور خانواده می گوید: «کودکان به مراقبت و توجه پدر و مادر توأمان نیاز دارند تا مراحل رشد ذهنی و روانی خود را به ‌خوبی طی کنند و حضور پدر در خانواده تضمین کننده سلامت جسمی، روحی و رفتاری کودکان است.

نتایج تحقیق مؤسسه پیو بر اساس سرشماری ملی و گزارش های مرکز ملی سلامت آمریکا طی سال های 2006 تا 2008 میلادی و مصاحبه تلفنی با 2006 شهروند آمریکایی بالای 18 سال در ماه های می و ژوئن تهیه شده است.

گفتنی است در کشورهای اروپایی و آمریکایی سومین یکشنبه ماه ژوئن به نام روز پدر نامگذاری شده است.