Gerdab.IR | گرداب

نقش آنجلینا جولی برای ملتهب نشان دادن سوریه

تاریخ انتشار : ۲۸ خرداد ۱۳۹۰

کشورهای غربی برای فضاسازی علیه سوریه و جلب توجه افکار عمومی به این کشور، بازیگر مشهور هالیوود را به خدمت گرفتند و او را برای بازدید از منطقه‌ای که آن را اردوگاه آوارگان سوری می‌خوانند، اعزام کردند.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، مقامات امنیتی ترکیه روز جمعه تدابیر امنیتی شدیدی در استان "هتای" در جنوب ترکیه اتخاذ کردند تا مقدمات ورود بازیگر مشهور هالیوود به این منطقه را فراهم کنند.
 
روز گذشته، روزنامه واکیت ترکیه اعلام کرد که سازمان ملل در راستای ایجاد منطقه حائل در شمال سوریه، آنجلینا جولی، هنرپیشه معروف هالیوود را برای بازدید از اردوگاه پناهندگان سوری به ترکیه اعزام می‌کند.
 
برخی کارشناسان پس از اعلام خبر اعزام جولی به این منطقه، اعلام کردند که این اقدام از طرف کشورهای غربی و همچنین سازمان ملل برای برجسته سازی حضور آوارگان سوری و ملتهب و ناامن نشان دادن وضعیت امنیتی سوریه است.
 
به گزارش روزنامه الوفد مصر، آنجلینا جولی خواستار عدم ورود دوربین‌های فیلم‌برداری و عکاسی به محل ورود و بازدید خود شده است.
 
در همین راستا، منابع غربی نزدیک به سفارت آمریکا در دمشق، اعلام کردند که بشار اسد به دلیل ناخرسندی از رفتار آمریکا علیه سوریه، به تماس تلفنی مقامات آمریکایی چه از کاخ سفید باشد چه از کنگره، پاسخ نمی‌دهد.