Gerdab.IR | گرداب

برای یک بمب گذاری انجام شد؛

استفاده ناجوانمردانه طالبان از دختر 8 ساله

تاریخ انتشار : ۰۶ تير ۱۳۹۰

شورشیان با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور، مواد انفجاری را که در دست این دختر بود در نزدیکی موتور نیروهای پلیس منفجر کردند و در نتیجه این دختر کشته شد.

به گزارش گرداب به نقل از شبکه خبری بی‌بی‌سی، مقامات افغان می‌گویند شورشیان طالبان در عملیاتی علیه نیروهای پلیس در جنوب افغانستان، از یک دختر هشت ساله استفاده کرده‌اند.

این حمله در "ولسوالی چارچینو"، از مناطق دور افتاده ولایت ارزگان روی داده و به گفته منابع وزارت داخله (کشور) افغانستان، به این دختر یک بسته حاوی مواد انفجاری داده و به او گفته شد آن را نزدیک یک موتر (خودرو) پلیس قرار دهد.

اما به گفته مقامات این وزارت، شورشیان با استفاده از دستگاه کنترل از راه دور، مواد انفجاری را که در دست این دختر بود در نزدیکی موتور نیروهای پلیس منفجر کردند و در نتیجه این دختر کشته شد.

به گفته مقامات امنیتی افغانستان، این بمب‌گذاری به جزء این دختر، تلفات دیگری نداشته است.

این حادثه یک روز پس از آن روی داد که در بمب‌گذاری در یک بیمارستان در شرق افغانستان، دست کم سی و هشت نفر کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی شدند.

گفته شده است که زنان، کودکان و بیماران بیمارستان از جمله قربانیان این حمله بوده‌اند.

وزارت داخله افغانستان با صدور اعلامیه‌ای حادثه بمب‌گذاری در ولایت ارزگان را "جنایت و عملی شرم آور" توصیف کرده است. به علت دور افتاده بودن محل وقوع این حادثه، تایید مستقل آن دشوار بوده است.

در اعلامیه وزارت داخله آمده است: «این دختر با قلبی پاک، بسته را گرفته و به طرف موتور پلیس در حرکت کرد. زمانی که به موتور پلیس نزدیک شد، دشمنان بمب‌ها را از سوی دستگاه کنترل از راه دور منفجر کردند و کودک بی‌گناه را کشتند.»

"ولسوال چارچینو" به بی‌بی‌سی گفت که این دختر از ساکنان یکی از روستاهای این ولسوالی بوده است. او گفت که عاملان این جنایت هیچ حد و مرزی نمی‌شناسند و برای هیچ چیزی احترام قایل نیستند.

گزارش‌ها حاکی‌ست که طالبان اخیرا برای اجرای بمب‌گذاری علیه نیروهای افغان و خارجی، مستمرا از کودکان استفاده کرده‌‌ است.

اخیرا سازمان امنیت ملی افغانستان چندین کودک را در یک کنفرانس خبری به خبرنگاران نشان داد و گفت که نیروهای امنیتی این کودکان را قبل از اجرای عملیات انتحاری گرفته‌اند. طالبان این گزارشها را تکذیب کرده است.

منبع: جهان