Gerdab.IR | گرداب

خشم نومحافظه کاران آمریکا از تصاویر رهبری و امام در کانزاس

تاریخ انتشار : ۱۲ تير ۱۳۹۰

نومحافظه کاران آمریکا از برگزاری همایش انجمن مسلمانان آمریکا در شهر کانزاس شدیداً ابراز نگرانی کرده و از تصاویر امام خمینی و رهبر معظم انقلاب در مساجد کانزاس خشمگین شدند.

به گزارش گرداب، طرفداران امام خمینی رحمة‌الله‌علیه و جمهوری اسلامی ایران این هفته در شهر کانزاس آمریکا در گردهمایی ملی سالانه خود شرکت می‌کنند تا در خصوص مفهوم الهی "آزادی" به بحث و گفتگو بپردازند.

 پس از اعلام برگزاری این گردهمایی از سوی انجمن مسلمانان آمریکا، وبگاه خبری "پجاماس مدیا" که یک وبگاه نومحافظه‌کار است، از برگزاری آن و حتی موضوع بحث آن ابراز ناخرسندی کرده و بیان داشته است که ظاهراً مفهوم آمریکایی آزادی نامناسب بوده و آنها تصمیم گرفته‌اند تا در 4 جولای نگرش‌های مخالف خود را بیان دارند.

انجمن مسلمانان، شبکه‌ای مشتمل بر بیش از 120 مسجد، مدرسه و سازمان شیعی است که در 24 ایالت مختلف آمریکا فعالیت دارند. از نظر پجاماس مدیا این انجمن نقشی بیش از خط مقدم برای ایران دارد. این وبگاه در ادامه به توقیف اموال گروه‌های وابسته به این انجمن اشاره کرده و ادعا می کند: «در واقع، دولت آمریکا در حال مصادره اموال مساجد آنها در پنج ایالت که متعلق به یکی از اعضای این گروه‌ها است به سر می‌برد، چرا که آنها پول و سلاح لازم را برای کارهای تروریستی فراهم می‌آورند.»


این وبگاه همچنین از آوردن تصاویر امام خمینی رحمة‌الله‌علیه و حضرت آیت‌الله خامنه‌ای ابراز نگرانی کرده و بیان می‌دارد که وبگاه‌های مساجد عضو انجمن اسلامی و حتی این انجمن نیز در بالای صفحه نخست خود تصاویر آنها را قرار داده‌اند: «وبگاه انجمن اسلامی حتی نام [امام] خمینی را جزء یکی از پژوهشگران برجسته خود قرار داده و زندگی‌نامه طویلی در مورد وی ارائه داده است. مسجد "تامپا" نیز دارای تصویری از رهبر کنونی ایران آیت‌الله خامنه‌ای در قسمت بالای صفحه نخست خود است. عالم این مسجد، محمد علی بیگ که یکی از پژوهشگران برتر در مدرسه علوم دینی آنها محسوب می‌شود، نیز در صفحه خود عکس بزرگی از آیت‌الله خمینی و خامنه‌ای قرار داده است.

در پایان این وبگاه از هر گونه اقدام و فعالیت شیعیان در آمریکا شدیداً ابراز نگرانی کرده و با ناکافی دانستن توقیف اموال برخی از مساجد شیعیان در 5 ایالت آمریکا، خواهان برخوردارهای مؤثرتر مسئولان آمریکایی با این فعالیت‌ها شده است.منبع: مشرق