Gerdab.IR | گرداب

برای مدیریت افکار عمومی صورت گرفت؛

شبیه‌سازی حادثه کاروان آزادی غزه در اسرائیل

تاریخ انتشار : ۱۴ تير ۱۳۹۰

در این شبیه سازی، اتاق کنترل اخبار این رژیم با انتشار پیام‌ های تصویری و ویدئو کلیپ‌ها در فیس‌بوک و توییتر به کنترل افکار عمومی پرداخت.

به گزارش گرداب به نقل از مشرق، وزارت دیپلماسی عمومی و امور یهودیان پراکنده رژیم صهیونیستی به شبیه سازی و تمرین آمادگی برای حوادثی چون کاروان کمک‌های بشردوستانه غزه پرداخت.

در این شبیه سازی که از سوی وزارت دیپلماسی عمومی و امور یهودیان پراکنده این رژیم صورت گرفت، برای کنترل رسانه‌ها یک اتاق وضعیت تشکیل داده شد. این اتاق بدین منظور طراحی شده است تا اخبار مورد نظر این رژیم از طریق پیام‌های تصویری، ویدئو کلیپ‌ها و دیگر روش‌ها در اینترنت و به ویژه در شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر پخش شود.

اعضای اصلی وزارت کارکنان و نیز نمایندگان دفتر نخست وزیر، وزارت خارجه، سخنگوی نیروهای دفاعی، دفتر مطبوعاتی، آژانس یهودیان، و سازمان‌های دیپلماسی عمومی رژیم صهیونیستی در این تمرین شرکت کرده بودند.

سناریوی این تمرین و شبیه‌سازی آن بدین صورت بود که در آن بیش از 500 فعال حقوق بشر سوار بر حدود 10 کشتی ساعت 10 صبح به آب‌های سرزمین‌های اشغالی فلسطین رسیدند. در ساعت 10.30، ناوگان دریایی رژیم صهیونیستی به کشتی‌ها نزدیک شد.

چند نارنجک به سمت سربازان اسرائیلی پرتاب شد، که زخمی شدن تعدادی از نیروهای این رژیم را در پی داشت. در ساعت 11 به نیروهای رژیم صهیونیستی دستور داده شد تا کنترل کشتی‌هایی را که مقاومت می‌کردند به دست آورند. تا ساعت 11.45 این درگیری‌ها ادامه داشت که منجر به زخمی شدن 10 سرباز رژیم صهیونیستی شد.

از اشخاص سوار بر این کشتی‌ها نیز دو نفر کشته و 14 نفر زخمی شدند که حال دو نفر آنها وخیم بود. در حین تمرین اتاق وضعیت با اداره سخنگوی نیروهای دفاعی و هیئت مدیره اطلاعات ملی رژیم صهیونیستی، پیام‌هایی به اجتماعات یهودیان و هم‌پیمانان این رژیم در جاهای مختلف جهان منتشر شد. اشخاص موجود در اتاق وضعیت که مسئول رسانه‌های جدید هستند دست به به‌روزرسانی پیام‌ها در شبکه‌های اجتماعی، فیس‌بوک و توییتر زدند.

رژیم صهیونیستی در این تمرین با شبیه‌سازی حادثه غزه بر آن است تا بتواند در آینده برای خبرپراکنی چنین رویدادهایی و ایجاد جو رسانه‌ای آبرومند برای خود در نقاط مختلف جهان، آمادگی لازم را داشته باشد. این تمرین بر اساس حمله رژیم صهیونیستی به کاروان آزادی غزه در خرداد سال گذشته شبیه‌سازی شده بود، که در آن حادثه بیش از 10 غیرنظامی به دست نیروهای این رژیم کشته شدند. لازم به ذکر است که شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز در این حادثه دیگر نتوانست بر جنایات این رژیم سرپوش گذارد و اعلام کرد که امکان پیگرد قانونی این رژیم به دلیل کشتار تعمدی و انجام اعمال وحشیانه وجود دارد.