Gerdab.IR | گرداب

اعتراف یک خبرنگار رسانه‌های غربی:

عامل اغتشاش ۲۵ خرداد ۸۸ نفوذی‌های منافقین بودند

تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۰

ماموران بسیج فقط نظاره گر مردم بودند تا اینکه عده ای از هواداران سازمان مجاهدین خلق با کوکتل مولوتوف به پایگاه بسیج حمله کردند و همین باعث شد که ماموران نیز در پاسخ، تیراندازی کنند.

به گزارش گرداب به نقل از پارسینه، مازیار بهاری، خبرنگار رسانه های غربی در ایران که بعد از انتخابات ریاست جمهوری ۱۳۸۸ بازداشت شد، با انتشار کتابی با عنوان "Then They Came For Me" روایتی جدید از راهپیمایی روز ۲۵ خرداد ۱۳۸۸ را بیان کرده است.

مازیار بهاری اظهار داشته به عنوان یک شاهد عینی، دیده است که در راهپیمایی آن روز در خیابان آزادی تهران، ماموران بسیج فقط نظاره گر مردم بودند تا اینکه عده ای از هواداران سازمان مجاهدین خلق با کوکتل مولوتوف به پایگاه بسیج حمله کردند و همین باعث شد که ماموران نیز در پاسخ، تیراندازی کنند.

مازیار بهاری می گوید: «آنها در آغاز شروع به تیراندازی هوایی کردند تا به آنها اخطار بدهند اما پس از مدتی، تیراندازی شروع شد و حاضران نیز با پرتاب سنگ به آنان پاسخ دادند. هواداران مجاهدین شروع به دادن شعارهای تندی کردند، یک زن و مرد مسن به آنان گفتند که از دادن شعار های تند خودداری کنید و فقط الله اکبر بگویید. یک پیرمرد به آنها گفت: ما نیامده ایم تا علیه جمهوری اسلامی شعار بدهیم.»

مازیار بهاری (متولد ۱۹۶۷ میلادی، تهران) مستندساز و روزنامه‌نگار ایرانی-کانادایی است. وی با شبکه‌های مختلف از جمله تلویزیون فرانسه و انگلستان، بی‌بی‌سی و نیوزویک همکاری داشته‌است.