Gerdab.IR | گرداب

پس از انگلیس و اسپانیا؛

موج اعتراضات مردمی اروپا به آلمان رسید

تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۳۹۰

با آغاز اعتراضات مردمی در برلین پایتخت آلمان، در ناآرامی‌های شب‌های گذشته 26 خودرو به آتش کشیده شد و پس از آن نیروهای امنیتی به‌طور گسترده در شهرها مستقر شده‌اند.

به گزارش گرداب به نقل از فارس، موج ناآرامی‌ها در اروپا این بار پس از انگلیس به آلمان رسیده، طوری که در دو شب گذشته نیروهای امنیتی برای مهار این درگیری‌ها به طور گسترده در سطح شهر مستقر هستند.

بنابر گزارش شبکه "بلومبرگ"، معترضان خشمگین در آلمان تاکنون بیش از 26 خودرو را به آتش کشیده‌اند و تلاش‌های پلیس برای مهار این ناآرامی‌ها هم‌چنان ادامه دارد.

بنابر گزارش‌‌ها، نیروهای پلیس با بالگرد در سراسر شب گذشته در شهر برلین گشت‌زنی کرده‌اند و نیروهای ضد شورش حضور گسترده‌ای در نقاط مختلف شهر دارند تا اعتراضات در این شهر فراگیر و خارج از کنترل نشود.

"جوزف بیکر" کارشناس تلویزیون بلومبرگ تصریح کرده که درگیری‌ها در آلمان بیش از پیش جنبه آنارشیستی دارد، چرا که معترضان تنها خودروها را آتش می‌زنند.

این درحالی است که بسیاری از کارشناسان اعلام کرده‌اند که ناآرامی‌های جدید در آلمان ادامه اعتراضات مردمی است که از خاورمیانه به دیگر نقاط جهان نیز رسیده است.